07.11.2018, 11:51 | czytano: 1262

Ślubowanie klasy mundurowej (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
W Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Zakopanem odbyło się ślubowanie pierwszej w historii miasta klasy mundurowej.
Pomysł utworzenia klasy, która funkcjonuje również w Nowym Targu, pojawił się kilka lat temu, kiedy w Zakopanem organizowane zaczęły przeglądy klas mundurowych. Po ankiecie przeprowadzonej wśród uczniów, dyrekcja postanowiła przeprowadzić pilotażowy program i uruchomić nabór no nowej klasy.
Szkolenie mundurowe pojawiło się w klasach zawodowych technik informatyk i technik ekonomista. Zdecydowało się na nie 23 uczniów.

- Dzisiaj uczniowie będą mogli pobawić się w wojsko, mówiąc najprościej i zobaczyć na czym wszystko polega i jak wygląda. Poznają regulaminy i musztrę. Nabywają szacunku dla munduru. To wszystko powoduje, że kiedyś, gdy stwierdzą, że chcą dalej swoją przyszłość wiązać z wojskiem, to będzie im łatwiej. Coraz częściej w różnego rodzaju uczelniach wojskowych te osoby, które kończą taką innowację pedagogiczną mają pierwszeństwo, bo wiedzą już na czym polega wojsko - mówi Zdzisław Króżel, dyrektor ZSHT w Zakopanem.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl