15.11.2018, 18:29 | czytano: 1257

Wraca dziś pamięć o tych, których nie ma...

arch. szkoły
Słowa piosenki Czerwonych Gitar pt. Biały krzyż chyba najlepiej ilustrują to, co działo się w nowotarskim Zespole Szkół Ekonomicznych we wtorek, 13 listopada.
W ramach uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w sali gimnastycznej koncert pieśni legionowych i nie tylko. Brali w nim udział uczniowie trzynastu klas, którzy sami dokonali wyboru utworu, przygotowali jego aranżację oraz wykonali go.
Choć w ostatnich dniach nie brakowało w mediach wydarzeń o charakterze muzycznym, to cała społeczność szkolna i zaangażowała się w śpiewanie i na twarzach widać było wzruszenie. Dekorację przygotowała klasa 3 SOT.

Przypomniano m. in.: Wojenko, wojenko.., Rozkwitały pąki białych róż…, Pierwszą Brygadę, Szare szeregi, Biały krzyż. Oprócz chwil wzruszenia, były wesołe momenty, wszak tam gdzie ułani, tam dziewczęta o czym przypomniała klasa 2aTE.

Na zakończenie koncertu wręczone zostały nagrody za konkurs fotograficzny pt. Czym dla mnie jest wolność?”  oraz Niepodległość w mojej najbliższej okolicy.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl