21.02.2019, 21:52 | czytano: 1683

Walentynkowo-Karnawałowe Kup Ciacho (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W Zespole Szkół Ekonomicznych, Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” zorganizowało Walentynkowo-Karnawałowe Kup Ciacho!
Każda okazja do skosztowania smakołyków jest dla nas dobra, ale najbardziej smakują łakocie spożyte w szczytnym celu. W ciągu dwóch dni prowadzono dobrowolną zbiórkę na rzecz małej podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy - Joasi Podczerwińskiej, która cierpi na rzadką wadę wrodzoną nóżki –hemimelię strzałkową, charakteryzującą się brakiem kości strzałkowej. Wada ta występuje raz na 250 tys. urodzeń, ponadto u Joasi występuje tez nierówność kończyn i deformacja stopy. Szansą dla Joasi na życie w pełni sprawne jest przejście ok. 5 kosztownych operacji, z których pierwsza i najważniejsza odbędzie się w 18 miesiącu życia.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i upiekli ciasta, a szkolnym łasuchom za apetyt i szczodrość. Zebraliśmy w sumie 1122 zł i mamy nadzieję, że ta kwota będzie naszą „słodką” cegiełką, pomagającą Joasi wrócić do zdrowia i pełni sił.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl