W Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej odbył się XXIII Gminny Przegląd Prac Plastycznych, którego temat brzmiał „Baśniowa kraina – baśnie i legendy mojego regionu”. W konkursie wzięło udział 95 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z 17 szkół z terenu gminy Nowy Targ.
Komisja w składzie Jan Makowski, Maria Wnęk i Władysław Waksmundzki oceniła nadesłane prace w trzech kategoriach wiekowych oraz postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:Kat. od 0 – III:I miejsce:
Paulina Pietraszek – Knurów
Sara Zimoch i Patrycja Guroś – Knurów
II miejsce:
Aleksandra Jarek – Ostrowsko
Adrian Waś – Krauszów
III miejsce:
Franciszek Domalik – Łopuszna
Michał Buźniak – Ludźmierz
Alicja Błoniarz – Krauszów
Alicja Baj – Klikuszowa
Wyróżnienie:
Grzegorz Rudzki – Morawczyna
Daria Wróbel – Obidowa
Joanna Kosakowska – Łopuszna
Gabriel Czubernat – Klikuszowa
Iwona Waksmundzka – Waksmund
Kamil Bobek – Krauszów
Mateusz Michalak – Morawczyna
Wiktoria Jucha – Łopuszna
Maja Dębska i Gabriela Truty – Ludźmierz
Dominik Guroś - Szlembark
kat. od IV – VI – prace rysunkowo-graficzne, malarskie:
I miejsce:
Barbara Mroszczak i Gabriela Waksmundzka – Waksmund
Karolina Galik – Knurów
Karolina Padło – Ludźmierz
II miejsce:
Emilia Fiedor – Pyzówka
Aneta Łętowska – Dursztyn
Weronika Waras – Knurów
Antonina Jarek – Ostrowsko
III miejsce:
Katarzyna Florek – Waksmund
Anna Szwaja – Obidowa
Natalia Błachut - Dursztyn
Wyróżnienie:
Natalia Chyc – Dębno
Kat. od IV – VI – prace przestrzenne:
Julia Śpiewak – Krempachy
Sylwia Kamoń – Ostrowsko
II miejsce:
Julia Makowska i Oliwia Łojas – Łopuszna
Tomasz Pietraszek – Krempachy
Michał Cerwas i Paweł Cerwas – Ostrowsko
III miejsce:
Natasza Bogdał i Anna Sadłoń – Knurów
Zuzanna Zygmund – Krempachy
Wyróżnienie:
Julia Karkula –Szlembark
Mateusz Sojka i Devi Kanaj – Krauszów
Julita Knapczyk – Szlembark
Alicja Guzik i Martyna Żegleń – Łopuszna
Kat. VII, VII i gimnazja:
I miejsce:
Sara Szaruga – Ludźmierz
Arkadiusz Knapczyk – Szlembark
II miejsce:
Martyna Filas – Szlembark
Natalia Jaros – Rogoźnik
III miejsce:
Łukasz Polaczek – Gronków
Wyróżnienie:
Martyna Jagoda - Ludźmierz
Źródło: organizatorzy, oprac. r/