Uczennice klasy humanistycznej Aleksandra Ostapczuk i Karina Kustwan z II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu uczestniczyły 1 czerwca 2019 r. w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.
Udział w tym szczególnym spotkaniu był nagrodą za wygraną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.Temat tegorocznych obrad oraz przyjętej uchwały brzmiał „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Ola i Karina zrealizowały autorski projekt edukacyjny poświęcony ks. Janowi Madejowi. Trwałymi efektami projektu który, w sposób trwały, upamiętnił losy i aktywność podhalańskiego posła działającego podczas II wojny światowej dla dobra ojczyzny, były film oraz strona internetowa. Projekt został upowszechniony dzięki życzliwej pomocy dyrekcji i pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, za którą bardzo serdecznie dziękujemy. Projekt był objęty patronatem honorowym Starosty Powiatu Nowotarskiego i Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska.
źródło: szkoła


