10.06.2019, 13:02 | czytano: 998

W konkursie „Żyję bez uzależnień” – wyróżniona kadetka z „Venuleta”

POWIAT NOWOTARSKI. Podczas V jubileuszowego Pikniku Zdrowia, na scenie w rynku, zostały wręczone nagrody laureatom profilaktycznego konkursu „Żyję bez uzależnień”. Wśród nagrodzonych znalazła się kadetka z klasy II Prywatnego LO dla Młodzieży – Anna Morawa, która zdobyła wyróżnienie.
Konkursowi na grafikę i film, dla młodzieży szkół średnich, patronuje starosta nowotarski. Organizatorami są natomiast Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Tegoroczna edycja konkursu, którego ideą jest popularyzowanie zasad życia zdrowego, czyli wolnego od nałogów, była czwartą.
Konkursowe prace miały zwrócić uwagę na coraz bardziej palący problem sięgania po środki psychoaktywne oraz na zdrowotne i prawne konsekwencje tego faktu. Idea tego przedsięwzięcia to wzbudzenie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych oraz kształtowanie pozytywnych wzorców. A środowiska szkół średnich mają już duży wpływ na zwiększanie bezpieczeństwa uczniów – tak podczas pobytu w placówce, jak i w miejscu zamieszkania.

Konkurs na grafikę i film z pewnością pobudza kreatywność uczestników i daje im szansę zaprezentowania uzdolnień na szerszym forum. Ale przede wszystkim służy profilaktyce – niezbędnej, by u progu dorosłości życia chronić młodzież przed pokusą sięgnięcia po używki, które mogą zrujnować życie i doprowadzić do tragedii.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl