11.06.2019, 00:12 | czytano: 2064

Uczniowie z Ekonomika na praktykach w Portugalii (zdjęcia)

arch. szkoły
Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu zakończyli swoją portugalską przygodę, podczas której nie tylko zdobywali nowe doświadczenia zawodowe, ale także mieli okazję zwiedzić atrakcje turystyczne i zabytki pięknej Portugalii.
Zagraniczne praktyki dla uczniów i uczennic o profilu Technik Hotelarstwa i Technik Obsługi Turystycznej organizowane zostały w ramach projektu „Szkoła w Europie-praktyki zawodowe w europejskich przedsiębiorstwach”, realizowanego na zasadach programu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Zapraszamy do zapoznania się z relacją uczniów:
Drugi tydzień praktyk przebiegł bez problemowo. Byliśmy juz bardziej obeznani w swoich obiektach, dlatego mogliśmy poznawać po kolei każde stanowisko od podstaw. Poznaliśmy programy używane na recepcji i uczyliśmy sie z nich korzystać. Dowiedzieliśmy się, jakie obowiązki ma każdy recepcjonista i jak obsłużyć nawet najbardziej niecierpliwych gości. Pokazano nam kuchnie w restauracji od środka, jak przyrządzają i jak są wydawane posiłki oraz jak ładnie dekorować talerze. Na służbie pięter pokazano nam poprawny zapis w systemie wyczyszczonych pokoi, jak zapisywać dostawy nowych sprzętów i przyborów. Dziewczyny z klasy turystycznej zorganizowały kilka wycieczek, poznały typowe portugalskie programy używane do rezerwacji wycieczek. Ostatniego dnia praktyk wszyscy pracodawcy milo nas pożegnali i życzyli bezpiecznej podróży. W dniu wolnym pojechaliśmy na wycieczkę do Fatimy, gdzie zwiedziliśmy sanktuarium. Było to dla nas niesamowite przeżycie. Ostatniego dnia pobytu mieliśmy pożegnanie. Dyrektor campusu Associação Intercultural Amigos da Mobilidade rozdał nam certyfikaty i gliniane koguciki. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i podziękowaliśmy za pobyt. Dwa tygodnie w Portugalii wyszły nam na dobre. Dużo się nauczyliśmy i było to wspaniale, niezapomniane przeżycie.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl