05.04.2021, 12:40 | czytano: 1002

Międzynarodowa wymiana w II LO w Nowym Targu inaczej

arch. szkoły
Obecna sytuacja sprawiła, że wymiana międzynarodowa zaplanowana w II LO w Nowym Targu w ramach projektu „ART TЯA: od art trailerów do nowych umiejętności i kompetencji lepiej odpowiadających rynkowi pracy i potrzebom społeczeństwa opartego na wiedzy” realizowanego w ramach programu Erasmus + odbyła się w świecie wirtualnym.
Od 24 do 26 marca dziewięcioro uczniów szkoły wraz z rówieśnikami z Włoch i Bułgarii uczestniczyło w międzynarodowym spotkaniu zorganizowanym przez szkołę z Austrii. Cykl spotkań i warsztatów skupiony był wokół sztuki storytellingu, czyli umiejętności budowania barwnej i wciągającej opowieści.
Zdobyte umiejętności uczniowie będą mogli wykorzystać w tworzeniu filmów promujących wybrane dzieła sztuki (art trailerów). Uczestnicy odbyli również wirtualny spacer w murach klasztoru benedyktynów w Admont i największej biblioteki klasztornej na świecie liczącej blisko 200 tysięcy tomów, w tym ponad 1400 rękopisów. Warto podkreślić, że wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, a młodzi ludzie pracowali w zespołach międzynarodowych, co z pewnością przyczyniło się do rozwoju ważnych kompetencji. Opiekunami grupy w trakcie tej wymiany były panie Marzena Baczewska i Edyta Bala-Pierwoła.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl