01.06.2021, 21:57 | czytano: 896

Święto patronki szkoły w Harkabuzie (zdjęcia)

arch. szkoły
Szkoła Podstawowa w Harkabuzie świętowała dziś 10. rocznicę nadania placówce imienia Marii Konopnickiej. - Dokładnie było to 23 maja 2011 roku, jednak przesunęliśmy obchody, aby odbyły się w momencie, gdy wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej - wyjasnia dyrektor szkoły.
- Jak uczciliśmy rocznicę? Przede wszystkim pełną wspomnień prezentacją zdjęć, które świadczą o tym, jak wiele się działo w naszej szkolnej społeczności (wystarczy wymienić dla przykładu kilku gości, którzy nas odwiedzili: Adam Kownacki, Arek Ceremuga, kapitan Janusz Orsik, ówczesny biskup Grzegorz Ryś, czy Danuta Piotrowska). Zdjęcia pokazują też coś, czego może tak na co dzień nie dostrzegamy - jak bardzo zmieniła się szkoła, przede wszystkim jeśli chodzi o wyposażenie klas: czy ktoś 10 lat temu marzył o ekranach dotykowych? O tablicach interaktywnych? O laptopie w każdej klasie? Po prezentacji nadszedł czas na nagrodzenie uczniów, którzy licznie wzięli udział w konkursie plastycznym na temat "Portret Marii Konopnieckiej". Nagrody dla dzieci ufundował Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, za co serdecznie dziękujemy! Każdy uczestnik konkursu dzięki temu otrzymał upominek. A nagrody wręczała... Maria Konopnicka. W tej roli po raz drugi wystąpiła niezawodna pani Ela, perfekcyjnie wcielając się w postać naszej patronki. Punktem kulminacyjnym uroczystości było zakopanie kapsuły czasu. Spakowaliśmy do niej zdjęcia, rysunki, listy, logo szkoły, folder, słowa hymnu i oczywiście MASECZKĘ... Pan dyrektor zaprosił wszystkich uczestników na uroczyste odkopanie kapsuły 23 maja 2031 roku - komentuje Ilona Traczyk-Bożek.
I dodaje: - To nie wszystko! Samorząd Uczniowski i wolontariusze z klasy VIII zorganizowali kiermasz ciasteczkowy, a pieniądze uzyskane w ten sposób przekazaliśmy na leczenie Kubusia z Podsarnia. Udało nam się utworzyć - z nas samych, uczniów i nauczycieli - serce, bo chcemy pokazać, jak bardzo serdecznie myślimy o dzielnym chłopcu, jak mocno wierzymy w siłę ludzkich serc, dzięki którym będzie możliwe bardzo kosztowne leczenie. Dziękujemy za wszelką pomoc.

SP w Harkabuzie, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl