01.07.2021, 14:15 | czytano: 2032

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 w Liceum Goszczyńskiego (zdjęcia)

arch. szkoły
Wyjątkowe, wyczekiwane, uroczyste zakończenie roku szkolnego, któremu w końcu udało się przywrócić właściwą rangę przebiegło według zaplanowanego harmonogramu.
W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została Msza Święta, którą celebrował ksiądz Jan Gacek. Błogosławiąc zgromadzonym przypomniał starożytną maksymę: Docere, movere, delectare (uczyć, poruszać, bawić) – czyli prosty przepis na skuteczną edukację. Modlitewną część uświetniły również poczty sztandarowe: I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego oraz Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica wraz z dyrektorami poszczególnych szkół. W liturgię zaangażowała się schola przygotowana przez mgr. Wojciecha Grzybka.
Druga część uroczystości przebiegała już na boisku szkolnym i w salach lekcyjnych. Hymn państwowy i hymn szkoły, odśpiewane przez społeczność Goszczyńskiego podkreśliły podniosły charakter uroczystości. Poprzez akt uroczystego ślubowania uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego.

Wiele ciepłych słów padło w trakcie przemówienia Pani Dyrektor Marii Kopeć, która z satysfakcją w tej podniosłej chwili wręczyła nagrody dla uczniów, którzy sięgnęli po świadectwa z wyróżnieniem. Nagrody ufundowała Rada Rodziców w liczbie 112. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy pomimo trudnego roku szkolnego osiągnęli wyznaczony sobie cel.
W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie otrzymali od wychowawców tradycyjne świadectwa z ocenami z poszczególnych przedmiotów i zachowania. Jeszcze istotniejsze były jednak świadectwa niepisane, dotyczące świata wartości i codziennych relacji społeczności szkolnej. Każdy ze zgromadzonych dał świadectwo: wiary we własne siły, otwartości, zrozumienia, pracy nad sobą, samodzielności, wytrwałości i wdzięczności…

źródło: szkoła
komentarze
uczeń01.07.2021, 15:21
Pięknie ! Goszcz dalej bez dyrektora ........ :(
Zobacz pełną wersję podhale24.pl