02.07.2021, 11:53 | czytano: 1023

Wakacyjne kursy w ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Choć za oknem słonecznie i wakacje ruszyły pełną parą to w ZSCKR na Kokoszkowie nadal jest tłoczno i gwarno. Aktualnie w ramach projektu 59 uczniów szkoły doskonali swoje umiejętności na kursach: „Inseminacji bydła i trzody chlewnej” oraz „Prawa jazdy kat. B”.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Augustyna Suskiego w Nowym Targu realizuje projekt RPMP 10.02.02-12-0032/19 „Intensyfikacja kształcenia rolniczego w szkołach prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na terenie województwa małopolskiego”.
Ze środków w/w projektu szkoła specjalnie dla potrzeb kursu inseminacyjnego zakupiła fantom krowy „Henrietta” oraz fantom lochy. Obydwa fantomy są nowatorskim rozwiązaniem w kształceniu przyszłych inseminatorów i pomocą w nabywaniu umiejętności wykonania zabiegu sztucznego unasieniania.

Realizacja projektu obejmuje również pomoc stypendialną dla uczniów. W tym roku szkolnym 21 najzdolniejszych uczniów szkoły otrzymało stypendium w wysokości 5.000 zł dla ucznia.

„Bądź kimś. Wybierz ZSCKR”. Hasło to towarzyszy naszym uczniom również w okresie wakacyjnej przerwy. Wszyscy jesteśmy przekonani, że to na pewno nie będą nudne i stracone wakacje.

Stanisław Buła - Kierownik PNZ, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl