21.08.2021, 08:20 | czytano: 496

Tania szkolna wyprawka - jak zaoszczędzić na zakupach do szkoły? (art. sponsorowany)

Skompletowanie pełnej wyprawki do szkoły dla dzieci może przysporzyć o ból głowy. Wszystkie podręczniki, zestawy ćwiczeń, zeszyty czy przybory potrafią sporo kosztować. Często dochodzi do tego dobry tornister i nowe ubrania, a przy tym pociecha chciałaby, aby jej rzeczy były ładne. Jako rodzic możesz mieć sporą zagwozdkę, jak pogodzić potrzeby swojego dziecka z zasobnością portfela. Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić na zakupach do szkoły, a przy tym sprawić radość maluchowi.
Zakupy w sklepach internetowych
Często zdarza się, że rodzice wybierają się z dziećmi na zakupy do supermarketów czy innych sklepów w celu szkolnych zakupów. Ma to oczywiście swój urok, bo maluch może sam wybierać sobie rzeczy, oglądać je na żywo i cieszyć się całym procesem. Wiąże się z tym jednak spore ryzyko - w przypływie emocji kupuje się więcej niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji stacjonarnie mogą one kosztować więcej. Sposobem na to jest kupowanie w sklepach internetowych. 
Przed przystąpieniem do zakupów zapisz, co koniecznie musisz kupić i sprawdź ceny w różnych sklepach, dzięki temu będziesz mógł wybrać najlepsze oferty - na przykład w księgarni Tania Książka znajdziesz wiele tanich podręczników. Możesz tam także skompletować resztę wyprawki, aby nie płacić dodatkowo za przesyłkę z różnych stron. Zeszyty czy inne przybory możesz wybierać ze swoim dzieckiem - na pewno sprawi mu to dużą radość, a później korzystanie z nich będzie dużo przyjemniejsze. W końcu kto nie lubi mieć kolorowych zeszytów z ulubionym bohaterem z bajki albo wystrzałowym pojazdem? 

Szukaj promocji i nie bój się kupować rzeczy z drugiej ręki
Decydując się na zakupy pod sam koniec wakacji, możesz naciąć się na wysokie ceny. Przygotowanie wyprawki do szkoły najlepiej zacząć już wcześniej, wtedy możesz znaleźć najlepsze promocje albo kupować duże zestawy w korzystnych cenach. 
To samo tyczy się na przykład tornistrów i ubrań - te bywają drogie, ale za to często można znaleźć je z dużymi przecenami. Kupując je już w lipcu, możesz zdobyć wiele rzeczy nawet o połowę taniej, dzięki czemu zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych. Nie zapominaj także o strojach sportowych - w wakacje często można znaleźć je na promocjach, więc sprawdzaj sklepy co jakiś czas, aby nie przegapić dobrej oferty. 
Nie bój się także szukać ofert z drugiej ręki. Portale takie jak OLX, Vinted czy po prostu sklepy z odzieżą używaną pozwolą Ci na skompletowanie fajnych strojów, czy zakup porządnego tornistra za niewielką cenę. To nie tylko wyjście korzystne, ale i ekologiczne. Tak samo możesz wystawić nieużywane rzeczy po swoim dziecku, dzięki czemu część zakupów Ci się zwróci, a ktoś dalej będzie mógł z nich korzystać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl