03.09.2021, 16:49 | czytano: 1699

„Nauka to podróż, która trwa…” - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. 1 września, tradycyjnie, a jednak trochę inaczej, rozpoczęliśmy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego nowy rok szkolny 2021/2022. Ze względów epidemiologicznych uroczysta inauguracja odbyło się w dwóch turach.
W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu Mszę Świętą w intencji uczniów i pracowników ZSCKR odprawił ksiądz Łukasz Czarnik. Po nabożeństwie cała społeczność szkoły udała się na salę gimnastyczną, gdzie miał miejsce uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny. Pan dyrektor Łukasz Fudala powitał przybyłych gości, Panią Poseł na Sejm Annę Paluch, Pana Marka Galicę przewodniczącego Rady Rodziców, wszystkich nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz młodzież szkoły.
W swoim przemówieniu Pani Poseł Anna Paluch, zachęcała młodzież do podejmowania nowych wyzwań, rozwijania talentów i pasji, podkreślając, że wykształceni ludzie są potrzebni społeczeństwu.

Organizatorzy przygotowali uroczysty apel z uwzględnieniem faktu, iż 1 września to szczególna data, która kieruje nas myślami do roku 1939 i tragicznych wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej. Młodzież klas trzecich pięknym i wzruszającym programem artystycznym, przeniosła nas w wydarzenia, które miały miejsce 82 lata temu.

Życzymy wszystkim pozytywnej energii w nowym roku szkolnym. Szczególnie ciepło witamy w naszych „szkolnych progach” uczniów klas pierwszych. Jesteśmy przekonani, że bez problemu wpiszą się oni w klimat panujący w naszej szkole.

Barbara Bańka, Agnieszka Cieśla, Justyna Bąbol - ZSCKR w Nowym Targu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl