27.03.2022, 15:47 | czytano: 951

"Enjoy Reading" czyli IV edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia)

arch. szkoły
W Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się czwarta edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading". W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Szlembarku.
Aż 23 uczniów wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.
Na podekscytowanych uczniów z klas 7-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki amerykańskiego pisarza Johna Grishama ,,Theodore Boone Kid Lawyer" oraz ciekawy artykuł prasowy dotyczący parków w Londynie. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali przygody Theo - młodego chłopca zafascynowanego prawem oraz informacje i różne ciekawostki dotyczące aż 10 londyńskich parków. Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ jedno zadanie było skonstruowane na wzór zadania egzaminacyjnego (cieszy fakt, że wszyscy w tym zadaniu zdobyli maksymalną liczbę punktów).

Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Wyniki prezentowały się następująco:

1 miejsce: Kornelia Horniczak – SP Frydman – 92,5 pkt.
2 miejsce: Urszula Król – SP Łapsze Niżne – 89 pkt.
3 miejsce: Andżelika Gałowicz– SP Frydman – 86,5 pkt.
Wyróżnienia: Michał Skórnóg- SP Niedzica – 84,5 pkt., Magdalena Wójcik– SP Frydman – 79,5 pkt. Maciej Pierwoła - SP Niedzica – 74 pkt.

Po raz pierwszy w historii konkursu zwyciężyła uczennica ze Szkoły Podstawowej we Frydmanie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.
Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom uczestników z roku na rok jest coraz wyższy. Słowa wdzięczności kieruję również do opiekunów za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 7, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.

Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję.

See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator konkursu, zdj. arch. szkoły
Może Cię zainteresować
komentarze
Marcin28.03.2022, 09:18
Pokłon przed wszystkimi uczestnikami konkursu, że znaleźli w sobie motywację do przygotowywania się! Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych! Wyrazy uznania dla nauczycieli i organizatorów, że chciało im się zaangażować w organizację konkursu. Podziękowania dla podhale24.pl, że pisze o takich wydarzeniach - co motywuje młodzież do dalszej pracy. Właściwie to wszyscy powyżej wymienieni są wielkimi wygranymi - wszyscy wspólnie zapracowali na sukces w naszym regionie.
Podobno ZPO Niedzica w drużynowej klasyfikacji na I miejscu - gratulacje dla Konstruktorek sukcesu w ZPO Niedzica! Tak trzymać!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl