08.04.2022, 13:51 | czytano: 1412

Uczniowie II LO w Nowym Targu solidarni z Ukrainą (zdjęcia)

arch. szkoły
II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu włączyło się w pomoc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie.
Oto ich relacja:
"Swoją pomoc rozpoczęliśmy od zbiórki pieniędzy. Wspólnymi siłami udało nam się łącznie zebrać 5723,21. zł. Za kwotę 199,32 zakupiliśmy maści dla dzieci: sudokrem, alantan, linomag. Kupiliśmy również bieliznę, skarpety, rękawiczki za łączną kwotę 632,02. Na konto Fundacji im. A. Worwy wpłaciliśmy 2500 zł, a na konto Fundacji „Siepomaga” 2491,87zł. Wpłacone kwoty zostały przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Przeprowadziliśmy również zbiórkę odzieży, bielizny, plecaków oraz kosmetyków dla osób, które musiały opuścić swój kraj i spakować całe swoje życie do kilku walizek. Zebrane rzeczy zostały przekazane Fundacj i im A. Worwy i do darmowego sklepu z ubraniami mieszczącego się przy Alei 1000-lecia 42.

9 i 16 marca 2022 r. w Powiatowym Magazynie Pomocy uczniowie II LO sortowali i układali na paletach produkty, które dostarczyli mieszkańcy, by mogły zostać przetransportowane do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i do organizacji pomocowych.

23 i 24 marca 2022 r. dołączyliśmy do akcji pomocy na rzecz mieszkańców Iwano-Frankiwska organizowanej przez Urząd Miasta Nowy Targ wraz z Fundacją im. A. Worwy.
Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, która trafiła do osób znajdujących się w mieście Iwano-Frankiwsk. Osoby, które tam przebywają, nie mają prądu, brakuje im jedzenia i picia, a sklepy są puste. Każda klasa w naszej szkole włączyła się do akcji i zakupiła potrzebne produkty. Kupiliśmy m.in cukier, mąkę, konserwy, wodę, soczki dla dzieci, drożdże i wiele innych najbardziej potrzebnych produktów. Zebrana żywność została przekazana poprzez Fundację im. A. Worwy bezpośrednio do Iwano-Frankiwska.

Przeprowadzone zbiorki pokazały, że nie brakuje wśród naszych rodziców, nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły ludzi o wielkim sercu.

Źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl