15.04.2022, 11:32 | czytano: 1292

Uczennice ZSCKR Nowy Targ awansowały do etapu centralnego Olimpiady "rolniczej"

arch. szkoły
Tegoroczne eliminacje okręgowe XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbyły się na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Do tego etapu w okręgu krakowskim zostało zakwalifikowanych 169 uczniów z 59 szkół. Wśród nich Teresa Urbańczyk, Karina Luberda i Paulina Ryza z nowotarskiego Rolnika.
Z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w eliminacjach okręgowych startowali zwycięzcy eliminacji szkolnych w blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gastronomia, agrobiznes, architektura krajobrazu i weterynaria.
W trakcie zawodów, każdy z uczestników brał udział w części teoretycznej (test składający się z 60 pytań) oraz części praktycznej (3 pytania/zagadnienia do samodzielnego wykonania).

Uczennice nowotarskiej szkoły zakwalifikowały się do etapu centralnego OWiUR w trzech blokach tematycznych:
1. Produkcja zwierzęca - Teresa Urbańczyk z kl. III technikum weterynaryjnego
2. Architektura krajobrazu – Karina Luberda z kl. III technikum architektury krajobrazu
3. Weterynaria – Paulina Ryza z kl. III technikum weterynaryjnego

Etap centralny odbędzie się w dniach 27-28 maja 2022 roku.


"Mocno kibicujemy naszym przedstawicielkom, bo Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Samo zakwalifikowanie się do ostatniego etapu olimpiady jest dużym wyróżnieniem pracy uczennic oraz ich opiekunów: Doroty Zmarzlińskiej, Zofii Wójtowicz i Marzeny Ostapczuk" - komentuje szkoła.

źródło: szkoła, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl