24.04.2022, 00:18 | czytano: 1523

Przedszkolaki z wizytą w Nadleśnictwie

zdj. nadesłane
NOWY TARG. Dzieci z z Przedszkola nr 2 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 wzięły udział w zajęciach, których celem było promowanie ostaw proekologicznych.
Dzieci otrzymały list od Pani Ziemi, która przygotowała dla nich różne zadania do wykonania. Miały okazje obejrzeć film edukacyjny o naszej planecie, a następnie wykonać wspólny plakat przedstawiający w jaki sposób możemy troszczyć się o Ziemię i jej mieszkańców. Podczas słuchania wierszy oraz piosenek ekologicznych, dzieci utrwalały zachowania, które są przyjazne dla naszej planety, naszego środowiska. Rozmawiały w tym dniu na temat segregacji odpadów i ich "kolejnego życia".
Druga część zajęć odbyła się w Nadleśnictwie w Nowym Targu, gdzie nasze przedszkolaki udały się w uroczystym pochodzie z ekologicznymi transparentami oraz zielonymi ozdobami. W trakcie spotkania z leśnikiem, dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega jego praca, miały możliwość zadawać różne pytania dotyczące zwierząt i roślin. Następnie obejrzały film edukacyjny o lesie i jego mieszkańcach. Po powrocie do przedszkola, dzieci opowiadały o swoich wrażeniach z wizyty w Nadleśnictwie, o tym co zapamiętały, a także oglądały album, który otrzymaliśmy od pana leśnika. Ten zielony dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

źródło: Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl