31.05.2022, 12:15 | czytano: 1095

Sukces uczniów Goszczyńskiego na MP w Grach Matematycznych i Logicznych

arch. szkoły
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu – Urszula Mikołajczyk ( kl. 1e) oraz Michał Kuźmiński ( kl. 1e) uzyskali znaczący sukces w tegorocznej edycji XVIII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, które organizowane są przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
Urszula Mikołajczyk zajęła 9. miejsce w Polsce i otrzymała tytuł laureata, Michał Kuźmiński uzyskał tytuł finalisty (w kategorii wiekowej C2 (dla klas VIII SP i klas I szkół ponadgimnazjalnych). Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych są zawodami otwartymi. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie wszystkich szkół, studenci, pracownicy naukowi a także osoby dorosłe różnych profesji. Zawodnicy startują w jednej z ośmiu kategorii wiekowych i zawodowych. I etap zawodów polega na wysłaniu przez uczestnika zestawu rozwiązanych samodzielnie zadań, etap II jest przeprowadzany przez Internet i polega na rozwiązaniu dużej ilości zadań matematycznych oraz logicznych w relatywnie krótkim czasie. Dwudniowy finał krajowy odbywa się we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej pod ścisłą kontrolą Organizatorów.
Urszula i Michał zwycięsko przeszli przez I oraz II etap mistrzostw i zakwalifikowali się do Finału Mistrzostw Polski w GMiL we Wrocławiu. W czasie dwudniowego finału nasi uczniowie rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia, niestandardowych rozwiązań i algorytmów szybkich obliczeń. Ula i Michał poradzili sobie znakomicie! Opiekunem merytorycznym uczniów w szkole była mgr Krystyna Podkanowicz. Opiekę nad Ulą i Michałem w czasie wyjazdu do Wrocławia oraz organizację wyjazdu zapewnili Rodzice uczniów, za co dziękujemy.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl