13.06.2022, 11:28 | czytano: 917

Święto rabczańskiej "dwójki" (zdjęcia)

arch. szkoły
Niecodzienny charakter miały obchody Święta Szkoły w rabczańskiej "dwójce". Rozpoczęły się uroczystą akademią, w której brali udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Część artystyczna obejmowała różne projekty w poszczególnych grupach wiekowych. Najmłodsi odbyli magiczną podróż w wielobarwnych strojach, przy dźwiękach muzyki zaprezentowali kulturę, zwyczaje wybranego kontynentu.
W świat baśni przenieśli się uczniowie klas IV, prezentując pokaz mody baśniowej. Z kolei uczniowie klas V przygotowali inscenizację wybranych mitów. Na greckim Parnasie królował Zeus ze swoją świtą w otoczeniu pięknych boginek.
Legendarne smoki, stwory i bestie zawitały do szkoły za sprawą uczniów z klas VI. Wprawdzie nie dorównywały tym krakowskim, jednakże pomysł, kreatywność i inwencje młodych twórców wzbudziły ogromne zainteresowanie.
Uczniowie klas VII mieli nieco trudniejsze zadanie. Wybierali bohatera literackiego z epoki romantyzmu, a następnie wcielali się w postać, dobierając odpowiedni strój i scenografię. Uwieczniali to na zdjęciu lub tworzyli krótki filmik.
Czymże byłyby obchody Święta Szkoły bez królowej nauk – matematyki? Uczniowie klas IV-VIII rywalizowali w konkursie 1 z 10. Najlepsi wykazali się ogromną wiedzą nie tylko z matematyki, ale również z fizyki, chemii, biologii i geografii.
Nie zabrakło także rozgrywek sportowych. Uczniowie rywalizowali ze sobą w swoich grupach wiekowych. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród i występy artystyczne.

Święto Szkoły to wydarzenie wpisujące się w kalendarz imprez szkolnych jako jedno z ciekawszych i ważnych w społeczności.

Radosna atmosfera, piękna pogoda, zaangażowanie uczniów, nauczycieli i Rodziców sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl