23.06.2022, 09:21 | czytano: 1576

III miejsce Mateusza Gacka z Goszczyńskiego w XVIII Finale Konkursu Papieskiego

arch. szkoły
Wielki sukces odniósł uczeń I LO im. Seweryna Goszczyńskiego – Mateusz Gacek z klasy IIIa, który zajął III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim. Finał odbył się w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.
Spośród kilku tysięcy młodych ludzi tylko kilkoro zakwalifikowało się do ścisłego grona zwycięzców. Każdy z uczestników musiał wcześniej przejść trzy etapy eliminacji: pierwszy i drugi to rozwiązanie testu, wymagającego znajomości dokumentów Papieża Jana Pawła II, związanych między innymi z zagadnieniami ekologicznymi. Trzeci etap polegał na napisaniu eseju na wybrany temat zaproponowany przez organizatorów, odnoszącego się do słów Ojca Świętego Jana Pawła II z 1979 roku: "Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!" A jakie znaczenie słowa te mogą mieć dzisiaj? W obliczu wyzwań stojących obecnie przed Polską i światem, przedstaw swój punkt widzenia na kwestię tego, jakie obszary życia społecznego wymagają poprawy. Scharakteryzuj swoją diagnozę w oparciu o dziedzictwo myśli i nauczania Papieża Polaka, proponując na podstawie odpowiedniej argumentacji sposoby rozwiązania zauważonych problemów.

Część czwarta konkursu to obrona prac napisanych przez każdego finalistę, podczas której trzeba było wykazać się odpowiednią wiedzą oraz argumentami zawartymi w swoim wypracowaniu. Konkurs Papieski jest organizowany przez Fundację „Instytut Tertio Millennio”, mającą swoją siedzibę we Wrocławiu. Celem jest zainteresowanie młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II, a zwłaszcza przesłaniem, jakie kierował Ojciec Święty do młodych ludzi.

Wielkie gratulacje dla Mateusza, który włożył wiele wysiłku i czasu, aby odnieść sukces i uzyskać wysoką lokatę oraz tytuł laureata. Koordynatorem i wsparciem metodycznym służył mgr Wojciech Grzybek.


źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
Joanna24.06.2022, 16:37
Brawo Mateusz!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl