23.06.2022, 20:35 | czytano: 548

Jak uzyskać pożyczkę bez BIK? (art. sponsorowany)

Aktualna sytuacja finansowa wielu kredytobiorców jest coraz trudniejsza. Rosnące stopy procentowe sprawiają, że raty są coraz wyższe, co negatywnie wpływa na domowy budżet. Mogą zdarzyć się opóźnienia w spłacie bieżących zobowiązań. Jest to pierwszy krok do tego, aby nasze dane trafiły do baz dłużników. W konsekwencji zablokujemy sobie dostęp do kolejnych ofert bankowych, a jedynym rozwiązaniem pozostaną usługi z sektora pozabankowego. Sprawdź, jak uzyskać pożyczkę bez BIK.

Kto może trafić do rejestru BIK?


Celem Biura Informacji Kredytowej jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji na temat zobowiązań klientów, którzy podpisali umowę kredytową w bankach, SKOK-ach oraz niektórych firmach pożyczkowych. Dane, które trafiają do BIK-u, mogą być zatem zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pozytywne są wtedy, kiedy spłacamy zobowiązania w terminie. Każde opóźnienie w spłacie daje natomiast negatywną informację na nasz temat. Na podstawie danych dostarczanych do bik buduje się nasza historia kredytowa, która jest weryfikowana w trakcie oceny naszej zdolności kredytowej. Negatywne wpisy przekreślą naszą szansę na otrzymanie kredytu w bankach. Dodatkowe finansowanie możliwe jest wtedy tylko w sektorze pozabankowym. 

Co to jest pożyczka online bez BIK?


Pożyczka bez bik to produkt kredytowy oferowany wyłącznie w firmach pożyczkowych. Oznacza to, że takiej oferty nie otrzymamy w banku. Sytuacja ta wynika z tego, że instytucje te działają na podstawie innych przepisów. Bank zobligowany jest do przestrzegania Prawa bankowego i jest pod ścisłą kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego. Firma pożyczkowa działa natomiast na podstawie Kodeksu cywilnego. Oznacza to, że bank przed wydaniem decyzji kredytowej musi pobrać naszą historię kredytową i od jej wyniku zależy to, czy otrzymamy pożyczkę. Negatywny wpis w bazach dłużników powoduje odmowną decyzję. Firma pożyczkowa nie ma obowiązku przekazywania danych do bik. Robi to tylko wtedy, kiedy sama chce korzystać z informacji zawartych w bazie. Różnica polega jednak na tym, że firma pożyczkowa może wydać pozytywną decyzję również w sytuacji, kiedy mamy negatywne wpisy.

Kto może skorzystać z pożyczki online bez BIK?


Pożyczka bez bik to oferta dla wszystkich, którzy chcą otrzymać pożyczkę w szybki sposób i bez zbędnych formalności. Rozwiązanie to sprawdza się zatem, jako pomoc w nieprzewidzianych wydatkach. Aby otrzymać taką pożyczkę, należy złożyć wniosek. Możemy zrobić to bezpośrednio na stronie pożyczkodawcy lub w firmie pośredniczącej. Opcja druga pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas, ponieważ na podstawie jednego wniosku wysyłane jest zapytanie do kilku firm. Pożyczka bez bik skierowana jest do osób pełnoletnich, które mają polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania na terenie Polski. Należy mieć również ważny dowód osobisty, telefon komórkowy, adres e-mail oraz numer konta bankowego, na który zostaną przelane środki z pożyczki. Rozwiązanie to również jedyna opcja, aby otrzymać pożyczkę, kiedy:
  • mamy niską zdolność kredytową,
  • zajęte konto przez komornika.

Jak znaleźć pożyczki online bez bik z największą przyznawalnością?


Najlepszym sposobem, aby znaleźć pożyczkę bez bik, jest skorzystanie z porównywarek internetowych. Rankingi zbierają oferty w jedno miejsce, dzięki czemu mamy możliwość ich szybkiego porównania, aby wybrać rozwiązanie najbardziej dopasowane do własnych potrzeb. /b>Pożyczki bez bik to głównie oferty popularnych chwilówek, czyli ofert na niższe kwoty i z krótkim terminem na spłatę. Oczywiście im mniejsza kwota pożyczki, tym łatwiej będzie ją uzyskać. Wyższe kwoty dostępne będą w ramach pożyczek na raty bez bik. Spłata takiej pożyczki rozłoży się w czasie, co pozwoli uzyskać niższą ratę.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl