10.07.2022, 07:02 | czytano: 621

Chodzisz po górach? Sprawdź, co musisz kupić w sklepie górskim! (art. sponsorowany)

Entuzjaści pieszych wędrówek z pewnością już docenili asortyment, jaki oferują sklepy górskie — bez względu na to, czy jest to dedykowane obuwie, odzież, czy np. specjalistyczne plecaki. Dla początkujących przedstawiamy niezbędne artykuły, w które warto się zaopatrzyć przed wyjściem na szlak.
Odzież na szlak

Wybierając odzież w internetowym sklepie górskim, powinieneś przede wszystkim zastanowić się, jak twoja górska aktywność będzie wyglądała. Szlak będziesz pokonywać spacerem, a może biegiem lub na nartach? Najważniejsze, aby twoja garderoba składała się z materiałów oddychających, które szybko schną i zapewniają swobodę ruchów.

Bielizna termoaktywna

Występowanie na rynku bielizny termoaktywnej zapewnia pasjonatom sportów górskich niezwykły komfort. Pozwala na odprowadzenie wilgoci z dala od ciała oraz schnie znacznie szybciej. W sklepach górskich dostępna jest bielizna termoaktywna uszyta z różnych materiałów, dzięki czemu z łatwością znajdziesz model dopasowany do swoich oczekiwań.

Odpowiednia kurtka

Dobra kurtka przeciwdeszczowa to element odzieży, który powinieneś mieć zawsze przy sobie, ponieważ pogoda w górach może dynamicznie się zmieniać. Powinna ona być przede wszystkim wygodna, kompaktowa, zawierać kieszenie na podstawowe drobiazgi oraz kaptur.
Kurtka softshell ochroni cię od uporczywego wiatru, natomiast kurtka puchowa będzie niezbędna podczas eskapad w mroźne dni. W tego typu kurtki najlepiej jest zaopatrzyć się w profesjonalnym wspinaczkowym sklepie internetowym.

Kurtka softshell


Skarpety turystyczne

Przy kompletowaniu garderoby przeznaczonej do sportów outdoorowych zwróć uwagę na oferty sklepów z obuwiem górskim, które mają w swojej ofercie odpowiednie skarpety. Ten często bagatelizowany element ubioru może podnieść twoje wędrówki na wyższy poziom.
Odpowiednio dobrane skarpety są wykonane z materiałów o wysokiej oddychalności, które zapewnią odpowiednią regulację termiczną i mogą uchronić cię od bolesnych odcisków. Na wędrówkę zabierz ze sobą parę zapasową.

Obuwie trekkingowe

Przy wyborze sklepu z butami górskimi kieruj się przede wszystkim jakością i wytrzymałością oferowanych artykułów. Dobre obuwie górskie powinno posiadać wysoką cholewkę zakrywającą kostki oraz stabilną i odpowiednio twardą podeszwę. Ważne, aby były wykonane z oddychającego materiału.
W celu zakupienia takiego wysokiej jakości obuwia warto skierować się do sprzedawcy dysponującego nie tylko szerokim wyborem butów trekkingowych, ale też modelami pochodzącymi od sprawdzonych i renomowanych producentów. Taki asortyment posiada sklep górski Outdoorzy.pl, który specjalizuje się w dostarczaniu obuwia i odzieży dla entuzjastów trekkingu i turystów.

Obuwie trekkingowe


Czapka lub chusta wielofunkcyjna

Wybierając się w góry, nie zapomnij zabrać czapki lub chusty wielofunkcyjnej, którą możesz zawiązać na 16 różnych sposobów. Ochronisz się w ten sposób przed uporczywym słońcem i wiatrem. Dobre okulary przeciwsłoneczne również powinny znaleźć się w tym zestawie.

Chusta wielofunkcyjna


Apteczka turystyczna

Podstawowa apteczka turystyczna powinna zawierać pełne wyposażenie, ponieważ nigdy nie wiadomo co spotka cię na szlaku. Musi być też wykonana z wodoodpornego materiału. Jest powiedzenie, że apteczkę nosisz dla innych, nie dla siebie. Miej swoją zawsze pod ręką.

Plecak turystyczny

Odpowiednio dobrany i dobrze przemyślany plecak turystyczny wprowadzi twoje wędrówki na wyższy poziom. Sklepy turystyczne online oferują ogromny wachlarz różnych modeli, które możesz dostosować do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Wybierając się w góry bądź odpowiedzialny i przygotowany na wiele scenariuszy. Nie zapominaj o wodzie i prowiancie. Wyposaż się w powerbank i ładowarkę, przemyśl również zabranie ze sobą mapy turystycznej. Pamiętaj, elektronika i zasięg w górach mogą być zawodne.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl