08.11.2022, 09:55 | czytano: 356

Jesienne książki – thrillery psychologiczne. TOP 3 pozycje na jesień! (art. sponsorowany)

Klinika śmierci Harlan Coben książka od księgarni Gandalf
Zdecydowanie najlepszą porą roku na czytanie jest jesień. Kiedy za oknami robi się chłodno i deszczowo, a pierwsze kolorowe liście zaczynają opadać na ziemię, każdy zapalony książkomaniak wie, że to jego moment. Szczelnie opatulcie się więc ulubionym kocykiem, zaopatrzcie się w kubek gorącej herbaty i naprawdę dobrą książkę.
Jeżeli macie ochotę na naprawdę dobry thriller psychologiczny – książkę, która zaaplikuje Ci ogromną dawkę realistycznej grozy, dobrze trafiliście!

Wśród jesiennych nowości na Gandalf.com.pl znajdziecie mnóstwo wspaniałych pozycji z gatunku thriller, które idealnie wpasują się w ten jesienny klimat. A jakie thrillery polecacie swoim znajomym na jesień? Może znajdziecie je u nas? Zaczynamy!

Najnowszy thriller medyczny  Harlan Coben – Klinika śmierci


Na początek klasyka gatunku. Harlan Coben to amerykański autor, słynący z tworzenia porażających fabuł książek. Thriller medyczny, który wyszedł niedawno spod jego pióra, sprawi, że nawet najodważniejszym fanom gatunku zjeży się włos na głowie. Klinika śmierci, to pierwszy thriller medyczny w dorobku mistrza suspensu. Opowiada on historię doktora Harveya Rikera, który poświęcił całe swoje życie, aby wynaleźć lekarstwo na jedną z najgorszych chorób na świecie – AIDS. Jego pacjenci, jeden po drugim zostają wyleczeni. A potem giną z rąk seryjnego mordercy. Doktor Riker jednak nie poddaje się. Proponuje wzięcie udziału w badaniach jednej z najbardziej medialnych par w Stanach. Czy w ten sposób sprawi, że znajdą się na celowniku mordercy? Przekonajcie się sami.

Kasztanowy ludzik Soren Sveistrup książka od księgarni Gandalf


Kasztanowy ludzik – Soren Sveistrup. Nikt nie jest bezpieczny!


Jeżeli należycie do grona jesieniar i jesieniarzy prawdopodobnie jedną z Waszych ulubionych zabaw z dzieciństwa było tworzenie ludzików z kasztanów. Układanie ich na domowych półkach i pozostawianie na krawężnikach, było miłym akcentem, poprawiającym humor każdemu, kto obok nich przechodził. Co jednak, jeśli znalezienie kasztanowego ludzika będzie znakiem, że jest już za późno na ucieczkę? Kasztanowy ludzik Soren Sveistrup to pełen adrenaliny i niespodziewanych zwrotów akcji thriller psychologiczny. Książka przedstawia mrożącą krew w żyłach historię, której akcja dzieje się w Kopenhadze. Psychopata terroryzuje miasto, krwawo mordując swoje ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie robione kasztanowe ludziki. Poszlaki prowadzą do porwanej rok wcześniej córki minister spraw społecznych. Dziecko zostało uznane za martwe, a do zabicia przyznaje się pewien mężczyzna. Sprawę zamknięto. Ale czy słusznie? Na podstawie thrillera Soren Sveistrup stworzono serial o tym samym tytule.

Werdyk Remigiusz Mróz książka od księgarni Gandalf


Joanna Chyłka znów w grze! Thriller prawniczy Remigiusza Mroza – Werdykt


Jesienne nowości pojawiają się również na naszym polskim podwórku. Kolejna pozycja będzie prawdziwą gratką dla fanów książek z gatunku thriller prawniczy Remigiusza Mroza. Joanna Chyłka – jedna z najwybitniejszych polskich prawniczek powraca z kolejną sprawą, której nie zamierza przegrać. Policja znajduje martwe niemowlę na jednym z warszawskich placów zabaw. Nikt nie potrafi ustalić tożsamości biologicznych rodziców dziecka. Obecność mediów na miejscu zbrodni ułatwia jednak pracę służbom przy badanej sprawie. Udaje im się odnaleźć matkę dziecka, która twierdzi, że nie pamięta, co mogło się wydarzyć i nie wie, gdzie jest jej syn. Media są bezlitosne i przyklejają kobiecie łatkę dzieciobójczyni. W tomie 16. Joanna Chyłka zamierza podjąć się obrony kobiety. Sprawy niespodziewanie zaczynają się jednak komplikować.
 
Zobacz pełną wersję podhale24.pl