10.11.2022, 10:59 | czytano: 210

Kurs spawacza – jakie warunki trzeba spełnić, by się zapisać? (art. sponsorowany)

Aby prowadzić spawanie, trzeba uzyskać odpowiednie uprawnienia spawalnicze. By je otrzymać, trzeba natomiast zapisać się na kurs spawacza i następnie podejść do odpowiedniego egzaminu. Jakie warunki należy spełnić, aby można było rozpocząć naukę w kierunku spawacza?

Kursy zawodowe dla spawaczy


Kursy spawacza są rodzajem kursów zawodowych, które przekazują swoim uczestnikom kompleksową wiedzę oraz umiejętności dotyczące różnych technik spawania.
 
Obecnie na kurs spawacza - https://www.oss-welder.pl/kursy-spawania/ można zapisać się między innymi w ramach metod jak MIG, MAG, TIG, MMA, aby wspomnieć jedynie o paru z nich. Są one używane bardzo często w różnych branżach, między innymi w przemyśle oraz w budownictwie, dzięki czemu osoby posiadające umiejętności spawania tymi metodami mogą łatwo znaleźć zatrudnienie.
 
Kursy zawodowe przeznaczone dla spawaczy są prowadzone jako kursy przekazujące wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. W pierwszej kolejności uczestnicy dowiadują się więcej na temat teorii spawania oraz zasad bezpieczeństwa, natomiast potem mogą już uczestniczyć w zajęciach praktycznych.
 
Zakończeniem kursu jest podejście do egzaminu spawalniczego, który sprawdza zdobytą wiedzę i umiejętności. Egzamin prowadzi komisja UDT – Urzędu Dozoru Technicznego. Zaliczenie egzaminu pozwala na otrzymanie uprawnień spawalniczych, które potwierdzane są za pomocą świadectwa kwalifikacji, które trzeba również odnawiać co określony czas
 

Wymagania na kursy spawacza


Aby można było zapisać się na kurs spawacza, trzeba spełnić podstawowe wymagania. Nie są one wygórowane, co powoduje, że osoby, które chciałyby skorzystać z nauki w tym kierunku, nie mają z tym zasadniczo większych problemów.
 
Do wymogów, które należy spełnić, aby zapisać się na kurs spawacza, zaliczane są przede wszystkim:
 

1. Wiek


Należy mieć co najmniej 18 lat, aby można było rozpocząć kurs spawania. Nie ma górnych limitów wiekowych, dlatego też naukę można rozpocząć praktycznie w dowolnym wieku, na przykład po to, by zdobyć nowe kwalifikacje.
 

2. Wykształcenie


Do rozpoczęcia pracy jako spawacz konieczne jest posiadanie przynajmniej podstawowego wykształcenia.
 

3. Stan zdrowia


By zacząć uczyć się na kursie spawania, trzeba również wcześniej uzyskać zaświadczenie lekarskie, które potwierdza brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku spawacza.
 
Gdy zatem zostaną spełnione wszystkie te wymagania, wystarczy zgłosić się do ośrodka prowadzącego kursy spawaczy, aby tam zapisać się na zajęcia odbywające się w dogodnym terminie. W tym celu trzeba wypisać również wniosek o przyjęcie na kurs oraz przedstawić swój dokument tożsamości, na przykład dowód osobisty.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl