11.11.2022, 10:51 | czytano: 637

Święto Patrona Szkoły - patriotyzm to nasze codzienne starania… (zdjęcia)

arch. szkoły
Urodziny patrona szkoły to czas, który szczególnie intensywnie przeżywają pierwszoklasiści. To dla nich przygotowana została akademia, podczas której złożyli uroczyste ślubowanie. To do nich adresowane zostało przesłanie wynikające z biografii i twórczości Augustyna Suskiego.
Radością i nadzieją napawa fakt, że młodzi chętnie podjęli wyzwania, które stawia przed nimi patron. Dali temu wyraz jako uczestnicy konkursów wiedzy o patronie szkoły oraz plastycznego. W obu bezkonkurencyjna okazała się klasa I technikum weterynarii. Zwycięskiej klasie i wszystkim pozostałym gratulujemy wiedzy i kreatywnych pomysłów.
Kiedy każdego roku obchodzimy Święto Patrona Szkoły, wraz z przypomnieniem trudnej biografii Augustyna Suskiego powracają pytania o współczesne rozumienie patriotyzmu. Patriotyzmu na miarę naszych czasów, dostosowanego do wyzwań dzisiejszego świata. Do tych pytań powrócił także w swoim przemówieniu dyrektor szkoły, podkreślając, że patriotyzm to nasze codzienne starania w budowaniu wspólnego dobra, w byciu życzliwym, przyzwoitym, uczynnym wobec drugiego człowieka.

Drodzy pierwszoklasiści,
dziękujemy Wam za zaangażowanie związane ze Świętem Patrona. Niech słowa ślubowania zostaną w Waszych sercach i przełożą się na mądre i świadome postawy uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego. I pamiętajcie:
„wy przecie mocie w piersi waszej gorące źródło- cud
co jak jom dostać, w siele stanąć
na swoją puścić wole,
to ona trud uśmierzyć zdole…”

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl