27.11.2022, 13:58 | czytano: 467

Działania na rzecz ziemi w ramach projektu Erasmus+ (zdjęcia)

arch. szkoły
Od września 2022 roku uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształacącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu pracują nad projektem „Take Action For The Earth”, który jest realizowany i finansowany ze środków europejskich w ramach programu Erasmus+.
Młodzież uczestniczy w warsztatach tematycznych oraz spotkaniach ze specjalistami z zakresu ochrony środowiska. 8 listopada br. uczestnicy projektu wysłuchali wykładu pt. "Bagna, klimat, ludzie", który wygłosił na PPUZ dr hab. Wiktor Kotowski Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, pracujący w Zakładzie Ekologii i Ochrony Środowiska.
W połowie listopada we Francji, w miejscowości Perpiganan odbyło się pierwsze spotkanie nauczycieli ze szkół partnerskich: Lycée Général et Technologique François Arago, Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu oraz Geniko Lykeeio Kastritsoiu, podczas którego doprecyzowano realizację i podział zadań projektowych. Nauczyciele poznali szkołę, metody nauczania i system edukacyjny Francji, brali udział w lekcjach, wraz z uczniami realizującymi projekt uczestniczyli w warsztatach, a także wypracowali narzędzia do ewaluacji projektu. Ciekawym doświadczeniem były zajęcia promujące prowadzenie gospodarstwa domowego zgodnie z ideą „zero waste”.

W najbliższym czasie młodzież będzie kontynuować pracę nad projektem w grupach tematycznych: woda, powietrze, energia, ślad węglowy, śmieci, ekosystemy, a tym samym przygotowywać się do wyjazdu do Francji w marcu 2023. Wtedy porównają wyniki pracy w grupie międzynarodowej. Będą mieli także możliwość praktycznego wykorzystania języka angielskiego.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl