06.12.2022, 11:07 | czytano: 250

Kiedy warto suplementować magnez? Wskazania i zastosowanie (art. sponsorowany)

Magnez dla człowieka jest bardzo ważnym składnikiem aktywnym, a jego niedobory mogą powodować pojawienie się wielu niekorzystnych symptomów. Kiedy warto zdecydować się na suplementowanie magnezu?

Jaką rolę w ciele człowieka ma magnez?


Magnez jest substancją mineralną, która dla ciała człowieka jest szczególnie ważna. Gdy go zabraknie, mogą pojawić się wtedy liczne skutki uboczne, które sprzyjają również rozwijani się wielu dolegliwości.
 
Przede wszystkim magnez jest bardzo ważny dla pracy układu nerwowego, ponieważ wspomaga on przesyłanie sygnałów nerwowych, a także zapobiega skurczom mięśni. Również wspiera on działanie mózgu, a dzięki temu poprawia koncentrację, pamięć, dodaje energii.
 
Również jest on istotny dla działania układu krążeniowego, ponieważ odpowiada za skurcze serca oraz za działanie naczyń krwionośnych.
 
Braki magnezu mogą też przyczyniać się do pojawienia się problemów z kośćmi, ponieważ jest on ich składnikiem budulcowym.
 

Objawy niedoboru magnezu


Gdy pojawiają się braki magnezu w organizmie, można rozpoznać je po kilku charakterystycznych objawach. Zaliczane są do nich przede wszystkim:
  • przemęczenie

  • ospałość

  • zaburzenia pamięci i koncentracji

  • skurcze mięśni

  • drganie mięśni

  • drganie powieki

 
Na pojawienie się niedoboru magnezu wpływa również wiele czynników. W wyższym stopniu na jego braki narażone są osoby pracujące, często poddane stresowi, pijące kawę i mocną herbatę, z dolegliwościami układu krążenia, a także pijące alkohol i palące papierosy. Również niedobory pojawiają się u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną.
 
W powyższych grupach stosowanie magnezu może odbywać się też regularnie, aby zapobiegać jego niedoborom.
 

Jak uzupełnić poziom magnezu w ciele?


Gdy pojawiają się objawy niedoboru magnezu, w takim przypadku najlepiej sięgnąć po suplementy diety, które pozwolą na ich uzupełnienie.
 
Najlepiej zdecydować się w tym przypadku na suplementy diety zawierające w składzie dobrze przyswajalny magnez, na przykład w formie mleczanu albo cytrynianu. W takich wariantach dostępny jest też oferowany przez znanego producenta Swanson magnez. Dla lepszego wchłaniania może być on również uzupełniony o witaminę B6.
 
Wybierając suplementy z magnezem, należy również zwrócić uwagę na zawartość magnezu i na zalecaną liczbę stosowanych tabletek dziennie.
 
Warto więc pamiętać o tym, jak duże znaczenie dla organizmu ma odpowiedni poziom magnezu. Gdy zauważamy u siebie jego braki, w takim przypadku warto sięgnąć po dobre suplementy diety z magnezem i stosować je przez dłuższy czas, by uzupełnić niedobory i utrzymać jego prawidłowy poziom.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl