08.12.2022, 12:37 | czytano: 561

Potęga informatyki

Przez trzy dni WSB-NLU wzniosła się na technologiczne wyżyny. “Potęga Informatyki” przyciągnęła tysiące widzów. Trzy dni - tyle wystarczyło, by Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu skradła serca i uwagę tysięcy widzów.
Wszystko za sprawą jubileuszowej, a dokładnie 10. edycji “Potęgi Informatyki”. To niezwykłe wydarzenie, które przyciągnęło 2600 uczestników, połączyło świat wirtualny z realnym, a także sprawiło, że mogliśmy się poczuć jak w filmie sci-fiction, dzięki mega robotom!
2900 uczestników, 50 świetlnych głowic, 570-calowe ekrany i 3 dni wrażeń
Takie wydarzenie, jak organizowana przez Wyższą Szkołę Biznesu - National Louis University “Potęga Informatyki”, ciężko jest opisać w kilku słowach. Podczas trzech dni tej niezwykłej, informatycznej imprezy, przez nowosądecką uczelnię przeszło 2900 uczestników, zafascynowanych światem wirtualnym, nowoczesną technologią i innowacjami.

To widowisko na ogromną skalę - nic więc dziwnego, że przyciąga tak wielu chętnych. Event jest nie tylko jedynym tego typu wydarzeniem na Sądecczyźnie, ale również w całej Polsce. 10. edycja “Potęgi Informatyki” była pełna wydarzeń, szansą na poznanie nowych ludzi oraz technologii.

Za nami trzy niezwykłe dni, które przerosły nawet nasze marzenia. Spodziewaliśmy się dużej frekwencji podczas 10. edycji “Potęgi Informatyki”, ale ogrom pozytywnej energii, zaciekawienia i tej pasji, z która mieliśmy styczność w ostatnich dniach to coś, co daje nam poczucie dobrze spełnionego zadania - mówi rektor WSB-NLU, dr Dariusz Woźniak.

Podczas trzydniowego wydarzenia można było m.in. poznać możliwości cyfrowego przetwarzania dźwięków, odkryć najbardziej szczytowe osiągnięcia branży komputerowej, dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji czy technikach programowania aplikacji internetowych. Największym hitem widowiska były jednak Mega Roboty, które przyciągały uwagę uczestników i przypominały Transformersy! Inspirujące pokazy, przeszło 50 ruchomych głów świetlnych - to wszystko skradło serca i głowy tych, którzy zdecydowali się odwiedzić WSB-NLU.

Jedyne wydarzenie, które pokazuje, prawdziwą potęgę informatyki
Spodziewamy się świetnej zabawy, dużej dawki wiedzy i ciekawych technologii, bo to jest to, po co tu przyszliśmy - mówił przed rozpoczęciem wydarzenia Michał, jeden z uczniów, który wraz ze swoją klasą przybył na “Potęgę Informatyki”.

Takich jak on było więcej. Od pierwszego dnia 10. edycji wydarzenia w budynku WSB-NLU panował ruch, a młodzi ludzie wraz z nauczycielami i opiekunami gromadzili się tłumnie przy wejściu. Pod koniec dnia od opuszczających teren kampusu można było usłyszeć tylko: “wow” i “Ale było super!”.


Dzięki “Potędze Informatyki” chcemy pokazywać młodym ludziom, że nauka to nie tylko książki. Że wiedza i umiejętności sprawiają, że można wznosić się na wyżyny, doświadczać tej nauki w sposób praktycznie fizyczny. I, że informatyka to coś więcej niż komputery. - dodaje rektor WSB-NLU. - To ogromny sukces zarówno naszych studentów, którzy zaangażowali się w organizację, jak i wykładowców. Ale 10. edycji “Potęgi Informatyki” nie byłoby też bez naszych sponsorów.

Trzy dni wyjątkowej imprezy za nami. Było coś dla dużych, ale też i nieco młodszych uczestników, bo WSB-NLU zorganizowało też event dla dzieci, czyli “Mini Potęgę Informatyki”. W formacie mogli uczestniczyć najmłodsi, którzy chcieli poznać to, co nowoczesne i przyszłościowe. Pozostaje czekać teraz na 11. edycję i to, co pokaże nowosądecka uczelnia!


mat. prasowy WSB-NLU
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl