28.02.2023, 16:32 | czytano: 1161

Szkoła przyjazna seniorom, czyli II Dzień Seniora w SP w Ludźmierzu (zdjęcia)

arch. szkoły
Po 2 latach przerwy spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu po raz drugi zorganizowali Dzień Seniora w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 Mszą Świętą w Bazylice. Następnie ponad 130 osób, z pomocą Rycerzy Kolumba i opiekunów, udało się do budynku szkoły, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek i niespodzianka.
Wolontariusze pod opieką p. Magdaleny Buźniak, p. Katarzyny Łapczyńskiej oraz p. Danuty Kostorz przygotowali Koncert dla zaproszonych seniorów, składający się z przepięknych wierszy i życzeń przeplatanych piosenkami z lat młodości naszych zacnych gości, które wycisnęły nie jedną łezkę i przywołały piękne wspomnienia. Uczniowie zaśpiewali znane im piosenki: Nie liczę godzin i lat, Odpływają Kawiarenki, Kwiat jednej nocy, czy Cała sala śpiewa z nami. Repertuar muzyczny był o wiele większy, a goście razem z dziećmi chętnie włączyli się w śpiew już na samym początku uroczystości. Nie zabrakło śmiesznych akcentów, takich jak scenki pt. Gimnastyka dla seniora czy Monitoring.

Na zakończenie dzieci wykonały wzruszający taniec pt. Kwiat, a zwieńczeniem programu było odśpiewane przez uczniów Sto lat dla wszystkich seniorów przy akompaniamencie instrumentów.

Po koncercie Rada Rodziców przygotowała ciepły napój i słodką przekąskę, a Pan Dyrektor Edward Pazdur zaprosił wszystkich do wspólnych rozmów i śpiewu. Serdeczna wymiana zdań i ciepła atmosfera towarzyszyła zebranym. Na koniec goście zostali obdarowani drobnymi upominkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Seniorzy podziękowali za wspaniałą inicjatywę, pamięć, pielęgnowanie szacunku i miłości do osób starszych. Z niecierpliwością czekają na kolejną edycję Dnia Seniora.
Serdecznie dziękujemy p. Marcie Sojce oraz p. Dorocie Matysek - nauczycielkom, które zaangażowały się w pomoc oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tej wyjątkowej uroczystości. Nie byłaby ona możliwa bez wsparcia: Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu, Szkolnego Wolontariatu, Sanktuarium WNMP w Ludźmierzu, Akcji Katolickiej, Zespołu Charytatywnego, Rycerzy Kolumba, Rady Rodziców SP Ludźmierz oraz Rady Sołeckiej Ludźmierza.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl