02.03.2023, 10:11 | czytano: 701

Sukces uczniów nowotarskiego Ekonomika na olimpiadzie turystycznej

arch. szkoły
Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - Klaudia Świętek z klasy IV oraz Maciej Klamerus z klasy II, uczący się w zawodzie Technik Organizacji Turystyki, wzięli udział w etapie okręgowym X Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wzięło w nim udział ponad 230 uczniów z całej Polski.
Etap ten składał się z testu zawierającego 40 pytań z zakresu marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki turystycznej po Łodzi. Obie części zawierały sporo pytań z zakresu turystyki miejskiej, m.in. atrakcji turystycznych miast, promocji turystyki miejskiej czy największych ośrodków turystycznych na świecie, gdyż to właśnie turystyka miejska jest motywem przewodnim tegorocznej olimpiady.

Komitet Główny Olimpiady ogłosił listę najlepszych 30 uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do finału. Wśród nich znaleźli się Klaudia Świętek i Maciej Klamerus. Będą oni reprezentować nowotarski Zespół Szkół Ekonomicznych w finale olimpiady, który zaplanowano w dniach 12-15.04.2023 w Łodzi. Opiekunami merytorycznymi uczniów są Iwona Białoń i Piotr Mrugała.


źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl