05.03.2023, 08:17 | czytano: 167

Gotowe projekty domów - wybierz odpowiedni projekt bez stresu (art. sponsorowany)

Wybór odpowiedniego projektu domu to pierwszy, a zarazem kluczowy krok przed przystąpieniem do budowy własnego mieszkania. Indywidualne projekty są kosztowne, ale biura projektowe oferują szeroki wybór gotowych projektów domów, który pozwala na oszczędność czasu, pieniędzy i minimalizuje stres związany z planowaniem i projektowaniem domu.

Wybór liczby pięter i kształtu domu

Zakup działki budowlanej wymusza pewne rozwiązania, jeśli chodzi o kształt i ilość pięter w budynku. Gotowe projekty domów oferują trzy rodzaje budynków: parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym. Dom parterowy to rozwiązanie dla większej parceli, ponieważ cała powierzchnia użytkowa znajduje się na jednej kondygnacji. Natomiast w domach piętrowych i z dostosowanym poddaszem rozkłada się ona na dwóch poziomach.

Kształt domu

Najpopularniejsze są domy w kształcie prostokąta lub kwadratu. Od strony praktycznej pozwala to na zminimalizowanie liczby mostków termicznych, które przyczyniają się do ucieczki ciepła z budynku. Jednak coraz częściej inwestorzy wybierają też bryły na planie litery L. Tworzą one na parceli osłoniętą strefę, którą można przystosować na wygodne i zaciszne patio.

Zgodność z przepisami

Niezbędne jest, aby budynek był zgodny z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz warunkami zabudowy. Ważne jest również odpowiednie posadowienie domu na działce, aby odległość odpowiednich ścian od granicy działki wypełniała zapisy przewidziane w prawie budowlanym.

Piwnica i garaż

Podpiwniczenie to możliwość uzyskania dodatkowego metrażu, który można przeznaczyć na miejsce odpoczynku lub pomieszczenia gospodarcze. Jednak aby koszt budowy piwnicy był względnie niski, niezbędna jest działka ze spadkiem terenu. Istotne jest także przeprowadzenie badań poziomu wód gruntowych. Gotowe projekty domów mogą zawierać także garaż połączony z piwnicą lub wbudowany w bryłę budynku.

Szeroki wybór gotowych projektów

Profesjonalne biura projektowe, takie jak Archeton, oferują ogromny wybór gotowych projektów domów. Można wybrać spośród domów parterowych, piętrowych i z poddaszem użytkowym o różnej powierzchni, przeznaczonych zarówno dla singli i par, jak i dla większych rodzin. Klienci mogą wybierać spośród różnych stylów, typów budynków oraz dostosowywać projekty do swoich indywidualnych potrzeb.
Gotowe projekty domów oferują wiele korzyści, takich jak oszczędność czasu i pieniędzy oraz minimalizację stresu związanego z przygotowaniem projektu domu od podstaw. Ponadto, projekty te są przygotowywane przez doświadczonych specjalistów, co zapewnia ich jakość i bezpieczeństwo. Kupując gotowy projekt, można mieć pewność, że spełni on wymagania techniczne i będzie bezpieczny dla mieszkańców.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl