06.03.2023, 12:32 | czytano: 1979

Uczeń Goszczyńskiego w finale Konkursu Młodych Naukowców Unii Europejskiej

arch. szkoły
NOWY TARG. Uczeń I LO im. Seweryna Goszczyńskiego - Kacper Błachut (IIIa) został zakwalifikowany do finału konkursu Odkrycia - Polskiej Edycji The European Union Contest for Young Scientists - EUCYS (Konkurs Młodych Naukowców Unii Europejskiej). Kacper znalazł się wśród 19 uczniów z całej Polski, którzy będą rywalizować o zaszczyt reprezentowania Polski na europejskim forum.
EUCYS to największy i najważniejszy konkurs uczniowskich prac badawczych w Europie, organizowanego przez Komisję Europejską od 1989 roku. Biorą w nim udział adepci nauki i konstruktorzy z Unii Europejskiej oraz krajów afiliowanych. Do konkursu można zgłaszać samodzielne prace badawcze, zarówno teoretyczne, jak i doświadczalne, z nauk przyrodniczych, matematycznych, technicznych, ekonomicznych lub społecznych. Badania mogą być wykonane w warunkach domowych, ale dopuszczalne są też projekty realizowane za pomocą profesjonalnego sprzętu w ośrodkach badawczych.
Udział w tym konkursie często staje się również przepustką do kariery. Dawni laureaci to dziś wyróżniający się studenci, doktoranci i pracownicy naukowi, pomysłodawcy innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych lub kadra menadżerska międzynarodowych firm

Kacper zaprezentuje swoja pracę pt. O pewnym problemie przeliczania unikalnych przekształceń na zbiorach skończonych na przełomie marca i kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim.

Opiekunami zakwalifikowanej pracy jest Pani mgr Joanna Trybuła oraz dr Tomasz Kowalczyk - pracownik naukowy UJ – absolwent Liceum im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
KG27.03.2023, 18:26
Brawo! Gratulacje dla ambitnego ucznia. Bardzo cieszą mnie sukcesy młodych ludzi i dają nadzieję na lepsze jutro.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl