15.03.2023, 11:32 | czytano: 572

Jak korzystać z kodów do gry The Sims 4? (art. sponsorowany)

Zainteresowanie grami odzwierciedlającymi rzeczywistość nie maleje od wielu lat. Przeniesienie się do świata, w którym można zostać kimkolwiek się chce, jest jedną z głównych zalet przyciągających miliony graczy. Taką mnogość rozgrywek i możliwości wyboru gwarantuje gra The Sims 4, której mocną stroną są dostępne kody. Jak z nich korzystać? Kiedy najlepiej po nie sięgnąć?

Dlaczego warto używać kodów do gry The Sims 4?


Społeczeństwo graczy dzieli się na trzy grupy. Jedna z nich chętnie używa wszystkich kodów do gry The Sims 4 i nie ma nic przeciwko takiej formie ułatwiania sobie rozgrywki. Przedstawiciele kolejnej robią to znacznie rzadziej lub sięgają wyłącznie po swoje ulubione komendy. Ostatnia grupa jest przeciwna korzystaniu z kodów, ciesząc się wieloetapową grą oraz powolnym procesem rozbudowy świata. To najlepsza opcja dla cierpliwych osób, ponieważ należy liczyć się z tym, że początkujące rozgrywki nie będą tak ekscytujące, jak mogą się stać dopiero po dłuższym czasie lub zwyczajnie po zastosowaniu różnych kodów do gry The Sims 4. Takie nikomu nieszkodzące „oszustwa" wprowadzają do pojedynczych partii więcej frajdy, zapewniając np. nieśmiertelność. Ułatwia to poznawanie świata simów i próbowanie różnych scenariuszy, a wtedy ogranicza nas tylko wyobraźnia. Symulator życia, w którym nie trzeba martwić się o stan potrzeb, zachęca graczy do sięgania po ciekawsze rozwiązania w trakcie prowadzenia ścieżki kariery, rozwijania kolejnych umiejętności czy nawiązywania znajomości.

gra-simsy


Jak z nich korzystać?


Wpisanie prawidłowych komend różni się między sobą w zależności od tego, czy podczas gry korzystamy z komputera, czy z konsoli PS4 lub Xboxa One. W pierwszym przypadku wystarczy nacisnąć w tym samym czasie klawisze Shift, Ctrl oraz C, a jeśli posiadamy system Mac – Cmd, Shift, C. Z kolei w drugim przypadku będą to klawisze L1, L2, R1, R2 lub LB, LT, RB, RT. Następnie na ekranie pojawi się okienko, w którym należy wpisać wybraną komendę i zatwierdzić działanie Enterem. Po takiej prostej czynności można już cieszyć się urozmaiconą rozgrywką, którą uzyskaliśmy dzięki dostępowi do kodów do gry The Sims 4.


Z których kodów do gry The Sims 4 najczęściej korzystają gracze?


Gdy zależy nam na jeszcze większej ingerencji w świat simów, warto sięgnąć od razu po „testingcheats true". W ten sposób będzie można przykładowo zresetować wybraną postać i dostosować ją względem naszych preferencji lub teleportować w inne miejsce. Dotyczy to także obiektów.

Możliwości wyboru jest tak wiele, że często można spotkać się z podziałem na konkretne kategorie, które ułatwiają graczom poszukiwania interesujących komend. Warto wiedzieć, że jedną z najbardziej podstawowych jest „Help", dzięki któremu wyświetla się cała lista dostępnych kodów do gry The Sims 4. Jeśli chodzi o najpopularniejsze, ulubioną komendą wybieraną przez większość graczy jest „motherlode", czyli dodanie aż 50 000 simoleonów do konta sima. Pozostając przy temacie pieniędzy, warto wspomnieć jeszcze:
  • rosebud – odblokowanie 1000 simoleonów,
  • kaching – odblokowanie 1000 simoleonów, ale wyłącznie do wykorzystania na potrzeby gospodarstwa domowego,
  • Money X – gwarancja dowolnej liczby [X] simoleonów.

Kolejną pomocną komendą jest „FreeRealEstate on", dzięki której wszystkie domki na mapie stają się darmowe. Można więc wybierać dowolnie wśród dostępnych budynków i wprowadzić tam swoich simów.

Fani budowania również nie muszą ograniczać swoich planów architektonicznych, ponieważ wystarczy sięgnąć po komendy takie jak:
  • Shift + ]/[– powiększenie/zmniejszenie zaznaczonego przedmiotu,
  • przycisk G – likwidowanie kratek w trybie budowania,
  • bb.showhiddenobjects – odblokowanie ukrytych przedmiotów.


W przypadku chęci szybszego spełnienia aspiracji życiowej sima należy wpisać kod „Aspirations.complete_current_milestone", a dodanie kolejnego „sims.give_satisfaction_points [X]" zapewni określoną liczbę punktów satysfakcji, dzięki którym otrzymuje się bonusy w grze.

dziecko-w-the-sims-4

Wielu graczy sięga także po szereg kodów do gry The Sims 4 związanych z rozwojem kariery lub konkretnych umiejętności – przykładowo „careers.promote [nazwa_kariery]" gwarantuje awans, a komenda „stats.set_skill_level Major_Painting 10" zapewnia najwyższy poziom w malowaniu.

Poza tym z pomocą kodów do gry The Sims 4 można jeszcze np. nadać lub usunąć wybraną cechę sima w trakcie rozgrywki, uzupełnić wszystkie potrzeby, spłacić rachunki, przyspieszyć poród, a nawet spowodować uderzenie pioruna. Zatem możliwości są praktycznie nieograniczone.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl