21.03.2023, 20:06 | czytano: 615

Początek wiosny w Westerplatte (zdjęcia)

arch. szkoły
Pierwszy dzień wiosny to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu szkolnym, który nie musi sprowadzać się do wagarów czy tradycyjnego topienia Marzanny. Ten czas można spędzić na wesoło i z pożytkiem, o czym przekonali się uczniowie ZS im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.
Od rana uczniowie brali udział w zabawie "Znajdź swój kwiatek" która polegała na losowaniu numerków a potem odnalezieniu "swojego kwiatka " z tą samą cyfrą. Nagrodą dla każdej pary, której się udało i miała okazję do poznania była "niepytka". W tym dniu miały miejsce także rozgrywki w piłce siatkowej. Rywalizowali uczniowie i nauczyciele. Zwycięzcami okazali się belfrowie, którzy byli bezkonkurencyjni. Następnie w auli szkolnej miało miejsce oficjalne powitanie wiosny. Uczniowie przedstawili prezentację dotyczącą tradycji związanych w tym dniem oraz pokazali jak wygląda wiosna w innych krajach Europy. Nie obyło się bez układów tanecznych i występu kabaretu.
Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje, do których zaproszono publiczność. Uczestnicy rywalizowali m.in. w jedzeniu pączków na czas, wyścigu na dywanikach czy zabawy z hula-hopem. Całość zabawy zakończyła się sprawdzeniem wiedzy dotyczącej 21 marca w postaci quizu, w którym publiczność mogła wziąć udział za pośrednictwem swoich smartfonów.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl