23.04.2023, 21:07 | czytano: 1174

Ekologiczne Westerplatte (zdjęcia)

arch. szkoły
W ramach obchodów Dnia Ziemi - Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce przyłączył się do świętowania międzynarodowego wydarzenia ekologicznego.
W ramach działań edukacyjnych uczniowie kilku klas wykonali plakaty o tematyce ekologicznej, które zdobią szkolne korytarze. Na szkolnym Facebooku ukazała się seria postów na temat wyzwań, z jakimi mierzymy się w kontekście współczesnego kryzysu klimatycznego. Zdobytą w ten sposób wiedzę uczniowie mogli zweryfikować uczestnicząc w piątkowym quizie.
W ramach działań praktycznych na rzecz naszej planety klasa 3a LO posadziła alejkę z drzew przed budynkiem szkoły branżowej, aby wzbogacały powietrze w życiodajny tlen. Zwieńczeniem była natomiast akcja sprzątania Jabłonki, w której uczestniczyły:
 klasa 1c LO, 2a LO, 3a LO i 2 TEŻ wraz z opiekunami;
 dzieci z Gminnego Przedszkola Samorządowego w Jabłonce z grup Delfinki, Płomyki, Kotki i Smerfy wraz z wychowawczyniami;
 dzieci z Niepublicznych Orawskich Placówek – przedszkola i szkoły wraz z Panią Dyrektor i wychowawczyniami;
 młodzież z klas 8a, 8b i 8c ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Jabłonce wraz z wychowawczyniami;
 doradca ds. klimatu i środowiska z Wydziału Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

Takie połączenie sił dzieci i młodzieży Jabłonki pozwoliło na uzyskanie dużej skuteczności akcji dzięki pełnemu zaangażowaniu uczestników. Udział dzieci z kolei pogłębił jej walor edukacyjny, bo to ich podejście do kwestii ochrony środowiska będzie w przyszłości decydowało o losie naszej planety.
Na uczestników akcji zmęczonych sprzątaniem czekały na koniec ciepła herbata i kiełbaski z grilla.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl