05.07.2023, 16:14 | czytano: 1110

Oni są wspaniali! Wolontariacka rzesza w obsłudze Igrzysk Europejskich (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Igrzyska Europejskie Małopolska 2023 zaangażowały 4-tysięczną rzeszę wolontariuszy. Dyscypliny rozgrywane w Nowym Targu i Zakopanem obsługiwało ponad 200 młodych osób. Wśród nich znalazła się wcale liczna reprezentacja kadetów z Prywatnego LO dla Młodzieży.
Wolontariusze pracowali – według własnych wyborów, zainteresowań i przygotowania - w 21 działach, m.in. w recepcjach, przy akredytacjach, biletach, w patrolach medycznych, w punktach informacyjnych, obsłudze VIP-ów i ringów; w promocji, marketingu, transporcie, przy ceremoniach czy prezentacjach sportowych.
Ci, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas i wykorzystać umiejętności w obiektach sportowych Nowego Targu i Zakopanego, to w większości mieszkańcy Podhala, ale przyjechali tu też wolontariusze niemal z całej Polski. 20 godzin jechał do nas mieszkaniec Darłowa, pracowali w Nowym Targu m.in. lekarz z Anglii czy młody Armeńczyk, którego brat walczył na ringu. Była też pani z olbrzymiej firmy, zarządzająca tam kilkudziesięcioosobowym zespołem.

- Zgłoszeń było ok. 10 tysięcy – mówi koordynator wolontariatu, Artur Kasperek. – Kwalifikacja to ogromna praca, bo rozmawialiśmy z każdym – o różnych porach, bo były też różne strefy czasowe. Wiedzieliśmy, skąd są wszyscy.

Z mundurowej szkoły rekrutowało się ok. 30 wolontariuszy.

- Są bardzo fajni - uśmiechnięci, radośni, zaradni, z chęcią do pracy. Znają języki – mówi Artur Kasperek, który na długo przed rozpoczęciem Igrzysk musiał wyselekcjonować, przypisać do określonych działów i wyszkolić wolontariackie kadry. A to oznaczało pracę niemal „na pełny zegar” i dłużej. Koordynator wolontariatu jest swego rodzaju „selekcjonerem”, szkoleniowcem i organizatorem wielu zespołów w jednej osobie.
Bonusem dla wolontariuszy i nagrodą za ich pracę była możliwość poznania „od kuchni” kulisów imprezy sportowej europejskiej rangi i świetnych ludzi – zaangażowanych, otwartych, empatycznych, pełnych poświęcenia. Takie bowiem cechy zawsze wykształca wolontaryjna praca.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
harnas06.07.2023, 09:20
te dwa "kole" to jakies niezłe po....y hahhahaa
reszta elegancko prezencja , a tym "rurką" właczyła sie gibanka hahahah
Janicek06.07.2023, 01:51
Pracować za frajer i jeszcze się tym chwalić...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl