05.09.2023, 11:08 | czytano: 1091

Rozpoczęcie roku szkolnego na lodzie

Uczniowie - hokeiści SMS Podhale Nowy Targ pierwszego września rok szkolny rozpoczęli od sportowej rywalizacji rozgrywając dwa mecze na wyjeździe w Czechach z drużyną rówieśników HC Bobri Valasske Mezirici
Pierwszy mecz drużyna Podhala wygrała 7:0, mając zdecydowaną przewagę nad gospodarzami. Przed kolejnym spotkaniem gospodarze z Czech wzmocnili się kilkoma starszymi kolegami z rocznika i rywalizacja stała się twardsza, mocniejsza na bandach z narzucony stylem gry rywala. Górale jednak nie ustępowali. Po dwóch tercjach Podhale wygrywało 9:2 co spowodowało, że w trzeciej tercji nastąpiło mocne rozluźnienie w zespole trenera Marka Ziętary i wynik sparingu kontrolnego zakończył się na 10:6 dla Szarotek z Nowego Targu.
Za tydzień startuje liga dlatego bardzo potrzebowaliśmy takiego sprawdzianu po okresie przygotowawczym - mówi trener Marek Ziętara. W obu spotkaniach dałem pograć wszystkim zawodnikom, aby zobaczyć ich obecną dyspozycję. Myślę że wyjazd należy uznać za udany sportowo i organizacyjnie. Sparingi pokazały mi nad czym jeszcze musimy popracować w ostatnim tygodniu przed startem ligi mając drużynę w komplecie.

Drużyna hokejowa SMS Podhale Junior Młodszy, posiada na ten sezon trzech bramkarzy i 17 zawodników w polu gry. Trener widzi jeszcze jedno miejsce wolne dla przyszłego kandydata do drużyny, ale jak sam określił musi dobrze się przyglądnąć, kto spełni wymogi uzupełnienia składu i na jakiej pozycji.

Dzięki współpracy z Klubem NKP Podhale Nowy Targ sekcja hokejowa może się rozwijać. Dziękujemy dyrekcji internatu Bursa w Nowym Targu za wspaniałe przygotowanie obiektu do nowego sezonu szkolnego - nasi zawodnicy - uczniowie bardzo chwalą sobie pobyt w internacie. Wyrazy uznania należą się też dla dyrekcji szkoły, Państwa Kopeć za pracę dydaktyczną nad uczniami w szkole i nawiązanie dobrych relacji - mowi Tomasz Węglarczyk, kierownik SMS.