04.02.2010, 13:04 | czytano: 1155

Scena dla widza w nowotarskim MOK

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w projekcie „Scena dla widza”, realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Projekt ma na celu popularyzację sztuki wśród najmłodszych odbiorców - dzieci i młodzieży, przygotowanie do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym poprzez udział w spektaklach teatralnych. Umożliwiamy Państwu bezpłatny udział w pięciu spotkaniach z teatrem w formie spektakli i warsztatów teatralnych. Będzie to swoisty „kurs wiedzy o teatrze”, bowiem przybliży podstawowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem teatru (scena, aktor, reżyser, widz, scenariusz, rekwizyt, scenografia, kostium, antrakt, sufler, itp.) - informują organizatorzy.
Każda klasa, biorąca udział w projekcie będzie zobowiązana do skomentowania przedstawienia według wyboru poprzez pracę plastyczną lub recenzję, które zostaną przygotowane we współpracy z nauczycielami-opiekunami klas i dostarczone do Miejskiego Ośrodka Kultury w ciągu tygodnia po przedstawieniu. Najciekawsze komentarze zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, a także nagrodzone oraz wydane w formie katalogu.

Zapisy: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Al.Tysiąclecia 37, tel. (018) 266 32 41, mejl: sekretariat@mok.nowytarg.pl. Terminy przedstawień - na plakacie obok.

p/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl