28.12.2023, 19:21 | czytano: 1004

5 zabiegów medycyny estetycznej, o których warto pamiętać zimą (art. sponsorowany)

Święta, kulig czy długie wieczory przy kominku to miłe skojarzenia, jakie pojawiają się u wielu osób na myśl o zimie. Istnieje jednak druga strona medalu, która sprawia, że okres pomiędzy jesienią a wiosną jest szczególnie wymagający dla naszej skóry. Jak o nią dbać, aby była gładka i promienna przez cały rok? Sprawdź 5 zabiegów medycyny estetycznej, które polecamy na zimę!

Co dzieje się z naszą skórą zimą?

Okres zimowy, a przede wszystkim jego faza, która przynosi ze sobą mrozy, może być bardzo wymagająca dla naszej cery. W tym czasie wilgotność powietrza jest niska, często wieje zimny wiatr, a dodatkowo doświadczamy zmian temperatur za każdym razem, gdy wychodzimy z budynku lub do niego wracamy. Takie warunki mogą prowadzić do przesuszenia skóry, jej podrażnień, szorstkości, a nawet pękania i pojawiania się ran.
Skóra twarzy jest zwykle cieńsza i bardziej delikatna niż ta, która pokrywa inne części ludzkiego ciała. Z tego powodu warto szczególnie o nią dbać zwłaszcza zimą.

Medycyna estetyczna na zimę

Zima jest szczególnym okresem w ciągu roku. Poniżej krótko opisujemy 5 zabiegów medycyny estetycznej, o których warto pamiętać w mroźnych miesiącach. Po więcej informacji na ich temat zapraszamy na stronę https://www.estell.pl/.

Osocze bogatopłytkowe

Jest to zabieg nawilżający i odżywiający skórę, który cechuje się umiarkowaną inwazyjnością i wysoką skutecznością. Przez niektórych nazywany jest „wampirzym liftingiem”, ponieważ materiał do jego zastosowania pobierany jest z krwi obwodowej pacjenta.

Procedura rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi oraz jej przefiltrowania. Po oddzieleniu osocza od innych składników krwi, wstrzykuje się je w te miejsca na ciele, które wymagają rewitalizacji. Często obszarami zabiegowymi są twarz, szyja i dekolt. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozwala uzyskać takie efekty, jak m.in. nawilżenie i odżywienie tkanek, przywrócenie skórze jędrności i elastyczności czy redukcja drobnych zmarszczek.

Peelingi medyczne

To zabiegi z wykorzystaniem różnorodnych substancji o działaniu silnie złuszczającym, takich jak kwas salicylowy czy glutation. Celem tego typu procedur jest dogłębne oczyszczenie twarzy z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka, a także wyrównanie kolorytu skóry oraz redukcja drobnych zmarszczek.
Zabiegi z wykorzystaniem kwasów warto wykonywać zimą, ponieważ po ich przeprowadzeniu zaleca się unikanie ekspozycji na promienie UV. Niezależnie od pory roku należy również dbać o stosowanie kremów z wysokim wskaźnikiem SPF.

Infuzja tlenowa

Stanowi nieinwazyjny zabieg polegający na wprowadzaniu składników aktywnych w głąb skóry przy użyciu technologii tlenu hiperbarycznego. Stosowane do infuzji tlenowej preparaty mają działanie odżywcze i nawilżające, co jest wartościowe dla cery w okresie jesienno-zimowym. Infuzja tlenowa jest polecana osobom ze skórą suchą, wrażliwą i odwodnioną, ale także tłustą i trądzikową.

Biostymulator

Jest to innowacyjna metoda odmładzania i odświeżania wyglądu skóry, zapewniająca efekt liftingu i nawilżenia oraz działanie antyoksydacyjne. Procedura polega na ostrzyknięciu miejsca zabiegowego specjalistycznym preparatem o działaniu biostymulującym. W ten sposób organizm pacjenta zostaje pobudzony do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność i elastyczność tkanek. Efekty ujawniają się stopniowo, a ich widocznymi rezultatami są m.in. nawilżenie i zwiększenie napięcia skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, redukcja cieni pod oczami czy poprawa owalu twarzy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej stosowany jest przede wszystkim jako wypełniacz. Częste zabiegi z jego wykorzystaniem to modelowanie nosa czy ust oraz korekta zapadniętych miejsc na twarzy (np. policzków czy przestrzeni pod oczami). Kwas hialuronowy ma jednak jeszcze jedno zastosowanie. Dzięki zdolności do wiązania wody wykazuje doskonałe właściwości nawilżające, co przydaje się szczególnie w sezonie niskich temperatur. Warto podkreślić, że substancja ta występuje naturalnie w ludzkim ciele, dlatego też jej syntetyczna wersja jest dobrze tolerowana przez większość organizmów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl