11.02.2024, 16:14 | czytano: 1187

Jubileuszowa akcja "Serce dla Hospicjum" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Tym razem w związku z feriami nie w Dzień św. Walentego a kilka dni wcześniej na nowotarskim rynku odbyła się X jubileuszowa akcja "Serce dla Hospicjum". Uczniowie I LO i Zespołu Szkół Technicznych rozdawali papierowe serca orgiami, których było ponad tysiąc zachęcając nowotarżan i turystów do wsparcia działalności charytatywnej.
Tradycyjnie jak co roku, po pamiątkowym zdjęciu, nowotarska młodzież ,której była ponad setka wyruszyła ulicami miasta, by dzielić się z napotkanymi ludźmi sercami origami, balonikami i dobrym nastrojem. Uczniowie zachęcali do wpłat 1,5% podatku na Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w którym nieuleczalnie chorym dzieciom zapewnia się spokój i opiekę, a ich rodzinom wsparcie i pocieszenie.
Organizatorem przedsięwzięcia był działający w "Goszczyńskim" Szkolny Wolontariat Młodzieżowy, który od lat współpracuje z Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie.

Przygotowania do akcji trwały już od początku stycznia - wtedy społeczność szkolna rozpoczęła tworzenie serduszek origami. Całe przedsięwzięcie nie udałoby się bez wytrwałości i ciężkiej pracy nauczycieli, a w szczególności opiekunów Szkolnego Wolontariatu - ks. Michała Dziedzica i mgr Wojciecha Grzybka.

opr. pyz/ zdj. Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
Kampania11.02.2024, 21:50
Mam już dość tej Pani Radnej, która lansuje się na każdej akcji... nic nie zrobi, posłusznie rękę podniesie, ale pierwsza na fotkach...
/.../

A dla młodzieży i organizatorów wielkie brawa!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl