28.03.2024, 17:02 | czytano: 662

"Polska Wieś w Europie" - awans drużyny z ZSCKR Nowy Targ do finału

arch. szkoły
I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy dla Szkół Rolniczych pn. Polska wieś w Europie zajęła drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu.
Etap regionalny został przeprowadzony równolegle i w tym samym czasie w 5 regionach wyznaczonych przez Komitet Organizacyjny.
Anna Klejka z kl. IV TW, Robert Milaniak z kl. III TW i Andrzej Stękała z kl. III TA; to uczniowie z ZSCKR Nowy Targ, którzy brawurowo pokonali wszystkich przeciwników w swoim regionie. Zwyciężyli w Bielsku – Białej i awansowali do finału konkursu. W finale 10 najlepszych drużyn z całej Polski będzie odpowiadać na pytania ustne. Etap krajowy odbędzie się w dniach 18 - 19 kwietnia 2024 r.


"Polska Wieś w Europie" to Konkurs wiedzy na temat europejskiego rolnictwa dla szkół rolniczych prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jego celem jest promocja wiedzy o nowoczesnym rolnictwie w Unii Europejskiej oraz o samej Unii Europejskiej. Organizatorzy konkursu: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Opiekunowie konkursu: Dorota Zmarzlińska i Andrzej Marko.


źródło: ZSCKR Nowy Targ
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl