13.06.2024, 09:49 | czytano: 765

Kolejny sukces Jagody Tęczy z klasy IIIe

arch. szkoły
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu zdobyła tytuł finalistki II edycji Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju. Olimpiada ta organizowana jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz Fundacją Nauka i Wiedza.
Olimpiada składała się z 3 etapów. Dwa pierwsze odbywały się zdalnie na terenie szkoły. Uczniowie mierzyli się z zadaniami z zakresu ochrony środowiska, chemii oraz analityki środowiskowej. W etapie drugim brało udział aż 15 osób z I LO w Nowym Targu.
Do etapu finałowego odbywającego się w marcu na Wydziale Chemii UJ dostała się Jagoda Tęcza z klasy IIIe o profilu biologiczno-chemiczno-matematycznym, jako jedna z ok. 60. osób z całej Polski biorących udział w tegorocznej edycji.

W pierwszym dniu uczniowie mierzyli się z testem teoretycznym, natomiast podczas dnia drugiego brali udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których musieli wykazać się zdolnościami analitycznymi oraz umiejętnością pracy laboratoryjnej.

Aby zdobyć tytuł finalisty osoby biorące udział w finale Olimpiady musiały zdobyć co najmniej 50% możliwych do zdobycia punktów. Gratulujemy Jagodzie i życzymy dalszych naukowych sukcesów.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl