16.06.2024, 12:11 | czytano: 1434

Nagrody Starosty Nowotarskiego dla najlepszych uczniów szkół średnich

zdj. Powiat Nowotarski
NOWY TARG. W sali obrad Starostwa Powiatowego Nowym Targu zostały rozdane Nagrody Starosty dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowotarski. Dyplomy oraz upominki wręczył uczniom starosta Tomasz Hamerski.
Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się w swoich szkołach nie tylko wzorowym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce, ale także zostali docenieni za liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach przedmiotowych i sportowych, aktywne działania na rzecz szkoły, za zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną oraz wzorową postawę wobec drugiego człowieka.
Nagrody otrzymali:

Gabriela Glista - uczennica Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu za wysoką średnią klasyfikacji rocznej, wzorową postawę koleżeńską, kulturę osobistą, reprezentowanie szkoły podczas konkursu prawa kanonicznego (finalistka), kreatywne rozwijanie pasji muzycznych - będąc liderem szkolnego zespołu muzycznego uświetnia uroczystości szkolne i liturgiczne oraz za aktywny i bezinteresowny udział w akcjach szkolnego wolontariatu, wzorowe reprezentowanie szkoły w asyście pocztu sztandarowego podczas uroczystości szkolnych oraz pozaszkolnych.

Michał Kuźmiński - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu - za uzyskanie tytułu laureata 53 Olimpiady Biologicznej i Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej w etapie centralnym, oraz finalisty XX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej VIII Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego.

Przemysław Ciężobka - uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu za osiągnięcie najwyższej średniej ocen, udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na szczeblu wojewódzkim, reprezentowanie szkoły w Licealiadzie Powiatu Nowotarskiego w pływaniu, wzorową postawę uczniowską, aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły oraz wysoką kulturę osobistą, pełnienie funkcji chorążego Pocztu Sztandarowego Zespołu oraz zaangażowanie w realizację Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej poprzez przeprowadzenie pogadanki dla uczniów klas pierwszych Technikum w szkolnej ekopracowni.

Filip Latawiec - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce - Zdroju za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu finalisty 75 Olimpiady Matematycznej, Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego, Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, tytułu laureata Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGHz matematyki oraz za zajęcie II miejsca w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Matematix.

Norbert Nowak - uczeń Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - za zajęcie 7 miejsca w etapie centralnym XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, za zakwalifikowanie się również do eliminacji SkillsPoland w ramach projektu FRSE.

Jagoda Tęcza - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targ za uzyskanie tytułu finalisty 70 Olimpiady Chemicznej i Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju, udział w drużynie seniorów w Náboju Matematycznym 2024 – 13 miejsce w Polsce i 28 miejsce na świecie.

Krzysztof Kowalik - uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu za zajęcie 3 miejsca w finale XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas targów Poznań Motor Show, zakwalifikowanie się do półfinału Olimpiady Techniki Samochodowej, bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, wysoką kulturę osobistą i wzorową postawę uczniowską, pełnienie funkcji przewodniczącego klasy, aktywne uczestniczenie w życiu wspólnoty parafialnej oraz sumienne pełnienie funkcji lektora i ceremoniarza w kościele św. Michała Archanioła w Zubrzycy Górnej, poświęcenie w pełnieniu służby strażaka w OSP w Zubrzycy Górnej.

Anna Chrobak - uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem - za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w konkursach i olimpiadach, aktywny udział w życiu szkoły i środowiska poprzez organizację imprez, akademii, warsztatów oraz wymiany polsko-niemieckiej, za realizację projektu „Pienińskie Dzieła” w ramach Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja oraz za promocję szkoły w środowisku.

Weronika Zubek - uczennica Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu - za zajęcie 5 miejsca w etapie centralnym XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy z zakresu wiedzy i umiejętności m.in. obsługi gościa w recepcji w języku obcym oraz obsługi klienta w restauracji hotelowej, za wzorową postawę, którą daje przykład innym uczniom, dzielenie się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

Krzysztof Pniaczek - uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, kreatywność w rozwoju zainteresowań i umiejętność pracy zespołowej, uzyskanie tytułów: finalisty Międzynarodowego Konkursu Biznesowego „Globalne wyzwanie w zakresie przedsiębiorczości młodzieży”, finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Sztucznej Inteligencji oraz finalisty Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.
Dawid Fiedor - uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu - za zajęcie 3 miejsca w finale XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników podczas targów Poznań Motor Show, bardzo dobre wyniki w nauce , wzorowe zachowanie, wzorową postawę uczniowską, aktywne uczestnictwo w życiu klasy i szkoły, wysoką kulturę osobistą, zaangażowanie w działalność szkolnego wolontariatu oraz promocję szkoły, zakwalifikowanie się do półfinału Olimpiady Techniki Samochodowej, aktywny udział w zmaganiach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, uczestnictwo w życiu wspólnoty parafialnej oraz pełnienie funkcji ceremoniarza w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Skawie oraz trzykrotne zdobycie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Natan Furca - uczeńSzkoły Podstawowej Nr 9 w Nowym Targu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczo Nr 1 w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych w Nowym Targu - za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, sumienne wypełnianie obowiązków uczniowskich, wysoką frekwencję, bardzo wysoką kulturę osobistą, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły, godne jej reprezentowanie na zewnątrz, bycie wzorem wartościowego człowieka, godnego naśladowania.

Magdalena Karnafel - uczennica Techniku w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce - za dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję, pracę na rzecz klasy i szkoły, udział w akcjach charytatywnych i wydarzeniach folklorystycznych oraz za sukcesy sportowe m.in. 4. miejsce w finale województwaw koszykówce, 1. miejsce w koszykówce na szczeblu powiatu, 5. miejsce w finale województwa w piłce ręcznej, 2. miejsce w sztafecie 4 x 400 w Nowym Targu oraz 3 miejsce w sztafecie 6 x 1000 w Nowym Targu, za udział i sukcesy w konkursach i olimpiadach m.in. 2. miejsce w rejonowym konkursie „Olimpiada zdrowia PCK”, 8. miejsce w rejonowym konkursie „Wiedzy Biblijnej, udział w Olimpiadzie Statystycznej, Konkursie o prawie pracy i BHP oraz w konkursie pn. „Klimatyczny test, globalna zmiana”.

Kacper Piczóra - uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu - za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, uzyskanie tytułu finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, laureata konkursu „Świat ukryty w języku. Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w tekstach kultury” oraz za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego.

Sylwia Zolich - uczennica Branżowej Szkoły I stopnia im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku nad Dunajcem - za wzorowe zachowanie, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły i lokalnej społeczności, oraz bardzo dobre wyniki w nauce, nieocenioną pomoc koleżeńską i empatię.

Justyna Sądelska - uczennica Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu - za wzorowe zachowanie, w tym za wysoką kulturę osobistą oraz wyróżniającą postawę koleżeńską, twórcze rozwijanie swojego talentu graficznego, wyróżniające zaangażowanie w promocję szkoły, między innymi poprzez projektowanie i wykonywanie materiałów graficznych i reklamowych, otwartość, bezinteresowność i nieocenioną pomoc w przygotowywaniu wystroju szkolnych uroczystości, wkład pracy, entuzjazm i wzorowe reprezentowanie szkoły podczas dni otwartych i Festiwalu Zawodów w Krakowie.

Dominik Bartos - uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce - za wysokie wyniki w nauce, wzorową frekwencję, udział w konkursach, szczególnie z przedmiotów ścisłych oraz w różnych wydarzeniach szkolnych, takich jak turnieje szachowe, za wzorową postawę uczniowską i udzielanie się w samorządzie klasowym, zdobycie tytułu laureata w ogólnopolskim konkursie Galileo z chemii, zakwalifikowanie się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej, udział w konkursie Galileo z biologii oraz za udział wojewódzkim konkursie historycznym Podhalańskie, Spiskie i Orawskie Drogi Do Niepodległości.

Nadia Draus - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół w Rabce – Zdroju - za uzyskanie tytułu laureata konkursu pn. „O Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”, tytułu laureata konkursu pn. „ O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej, finalisty „Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”, za wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, zajęcie I miejsca w Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego oraz uzyskanie tytułu Najlepszego Matematyka II Liceum Ogólnokształcącego w roku szkolnym 2023/24.

Powiat Nowotarski, opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl