17.06.2024, 22:54 | czytano: 643

Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera w Rabce-Zdroju z wizytą w Niemczech i Holandii (zdjęcia)

arch. szkoły
W dniach 9-14 czerwca miała miejsce rewizyta uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego o Technikum Informatycznego im. ks. J. Tischnera (czyli popularnie Górki) w szkole partnerskiej Betty Reis Gesamtschule w Wassenbergu.
Jest to rezultat nawiązania współpracy między szkołami, której głównym celem jest poznanie kraju partnera wraz z jego kulturą, obyczajami i historią oraz doskonalenie komunikacji w języku angielskim i niemieckim. W pierwszej części projektu uczniowie z Niemiec gościli w Rabce-Zdroju w marcu br., zwiedzając Kraków i składając wizytę w miejscu pamięci Auschwitz- Birkenau.
W czerwcowej edycji uczestnicy wymiany zwiedzili miasto goszczące Wassenberg, Kolonię, Aachen oraz Roermond (miasto w Holandii). W czasie wymiany uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko cenne zabytki: katedrę w Kolonii, katedrę w Aachen wraz z urokliwym Starym Miastem, ale także poznać codzienne życie niemieckich rodzin, u których byli zakwaterowani. Było to nie tylko edukacyjne, ale i inspirujące doświadczenie, które na długo pozostanie uczestnikom w pamięci.


Przedsięwzięcie było współfinansowane przez organizację Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Organizatorami projektu po stronie polskiej byli nauczyciele: Krzysztof Klimasara, Anna Wolska, Marzena Bednarczyk, Agata Maksymiak

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl