21.06.2024, 16:42 | czytano: 1303

Najzdolniejsi uczniowie z terenu Miasta i Gminy Czarny Dunajec otrzymali stypendia motywacyjne (zdjęcia)

zdj. UMiG Czarny Dunajec
CZARNY DUNAJEC. 18 czerwca zorganizowano uroczystą galę, na której uczniowie otrzymali stypendia z rąk z rąk burmistrza Marcina Ratułowskiego.
Jednorazowe wsparcie finansowe przeznaczone jest dla najzdolniejszych uczniów i stanowi formę nagrody za ich osiągnięcia, a także motywację do osiągania jak najwyższych wyników w przyszłości. W roku szkolnym 2023/24- 115 uczniom udało się uzyskać średnią co najmniej 5,3- która uprawniała ich do otrzymania stypendium motywacyjnego. 19 uczniów zostało nagrodzonych za osiągnięcie sukcesów w konkursach przedmiotowych- organizowanych co najmniej na szczeblu wojewódzkim.
W tym roku stypendia otrzymali:

1. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu: Nicola Ciesielska, Natasza Ciesielska, Wojciech Mikrut, Krzysztof Marusarz, Natalia Haberna, Aleksandra Górz, Wojciech Rosiek, Maria Gąsienica, Kacper Miciniak, Magdalena Rafacz, Franciszek Piotrowski, Gabriela Michalik, Patrycja Plucińska, Michalina Haberny, Lena Starostka, Maja Hodorowicz, Izabela Zahora, Amelia Słowakiewicz, Natalia Mleczek, Julia Michalak, Marcin Rutkowski, Anna Waksmundzka, Anna Gołąb, Anna Legutko, Nadia Ciesielska, Antonina Zagrodzka, Urszula Cwynar, Tomasz Wiśniewski, Emilia Grela;

2. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Cichem: Paulina Głąbińska, Justyna Kula, Amelia Domagała, Lena Knapczyk, Alicja Malec;

3. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Cichem: Martyna Krzysiak, Szymon Gromala;

4. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Chochołowskich w Chochołowie: Anna Styrczula, Zuzanna Kalinowska, Jakub Tylka, Anna Bobak, Stanisław Wetula;

5. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Andrzeja Knapczyka-Ducha w Czerwiennem: Bartłomiej Staszel, Damian Skubisz, Weronika Staszel, Kacper Fatla;

6. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach ze Szkołą Podstawową Filialną w Dziale: Michał Tylecki, Paulina Kołodziej, Jan Tylecki

7. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku: Katarzyna Nowak, Mateusz Świętek, Oliwia Świętek, Kamila Molińska, Anna Łaś, Gabriela Serwińska, Aleksandra Lenart, Kamil Dziubek, Zofia Lenart;

8. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Brata Witalisa- Wojciecha Lei w Podczerwonem: Andrzej Konopka, Piotr Turski, Marcin Turski, Andrzej Turski, Natalia Strama, Emilia Krzanik, Andrzej Watycha, Aleksandra Szaflarska, Franciszek Gołębiewski, Wojciech Konopka, Anita Leja, Dominika Łukaszczyk, Zuzanna Naglak;
9. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu: Anna Hosaniak, Nikola Sproch;

10. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ratułowie:, Mariola Zubek, Gabriela Makioła, Martyna Staszel, Karolina Miętus, Dominika Tylka, Oliwia Ratułowska, Emilia Skubisz, Zofia Mulica, Jan Śmietana, Sylwia Garczek;

11. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Załucznem: Zuzanna Myrda, Antonii Fudala, Jan Molek, Zuzanna Łowisz, Izabela Szymusiak, Hanna Łowisz, Alicja Saczek, Marlena Kusper ;

12. uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem: Magdalena Komperda, Maria Miśkowiec, Maja Gąsienica, Gabriela Chmiel, Jan Kalisz, Snizhana Kovalova, Martyna Ligas, Michał Lambrecht, Kamil Jarosz, Justyna Staszel;

13. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 SPSK im. Andrzeja Boboli w Starem Bystrem: Zuzanna Głąb, Joanna Ogrodna, Anna Nowak, Karol Nowak, Krzysztof Mucha, Jan Mucha, Dominik Nowak, Michał Mulica;

14. uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 SPSK im. Św. Jana Pawła II w Starem Bystrem: Tomasz Kowalczyk, Lena Kwak, Kamila Kula, Dominik Zarycki, Zuzanna Molek, Dorota Karwaczka, Beata Opyd.

Docenili zostali również laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych co najmniej na szczeblu wojewódzkim: Zofia Lenart, Amelia Domagała, Tomasz Wiśniewski, Patrycja Plucińska, Lena Starostka, Marcin Rutkowski, Piotr Turski, Andrzej Turski, Marcin Turski, Wojciech Lorenc, Jakub Tylka, Józef Tylka, Stanisław Wetula, Anna Stoch, Maria Skóbel, Michalina Bedarz, Kamil Słodyczka, Karol Wyrostek, Bartłomiej Staszel.

Część uczniów będzie miała szansę wyjechać w przyszłym roku, w ramach nagrody Burmistrza na wycieczkę organizowaną do partnerskiego Węgorzewa.

UMiG Czarny Dunajec, opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Anna25.06.2024, 19:08
Super, gmina Szaflary też mogłaby wziac z Was przykład.
Ciocia22.06.2024, 11:15
Bravo Paulina Głąbińska !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl