28.06.2024, 11:45 | czytano: 2171

Dwie kadetki – z pierwszym miejscem w ogólnopolskim konkursie

arch. szkoły
NOWY TARG. Dobiegł końca ogólnopolski konkurs dla młodzieży szkół średnich - uczniów policyjnych klas mundurowych, organizowany przez Gabinet Komendanta Głównego Policji pod hasłem „Miednoje - pamięć nie dała się zgładzić”. Wśród jego laureatów znalazły się dwie kadetki z Prywatnego LO dla Młodzieży, zdobywając I miejsce w kategorii „reportaż filmowy”.
Są to Magdalena Ciesielka i Zuzanna Kudas, które wraz ze swoim nauczycielem, opiekunem merytorycznym majorem Krzysztofem Tekielem zrealizowały film pt. „...Ostaszków, Kalinin (Twer), Miednoje - historia policjantów II Rzeczypospolitej”.
Główne cele historycznego konkursu to: kultywowanie pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowej II RP, którzy spoczywają na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje; zainteresowanie uczniów historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii służby mundurowej w czasach II RP i II wojny światowej, jaką była Policja Państwowa; inspirowanie uczniów policyjnych klas mundurowych do działalności twórczej w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Z 49 szkół w całej Polsce napłynęły na konkurs w sumie 93 prace w trzech kategoriach: literackiej (66), tekst piosenki (8) i reportaż filmowy (19).

Wręczenie nagród w postaci upominków okolicznościowych za zajęcie I, II i III miejsca, wręczenie dyplomów za zajęcie IV, V i VI miejsca oraz dla opiekunów-nauczycieli (miejsca I-VI) jest zaplanowane na początek września, podczas uroczystości rocznicowych związanych z otwarciem Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje, odbywających się przed obeliskiem „Poległym Policjantom - Rzeczpospolita Polska”, mieszczącym się na dziedzińcu Komendy Głównej Policji.

Oto ich reportaż:


źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
JD28.06.2024, 19:24
Jest to niesamowicie wielkie i miłe kolejne osiągnięcie nie tylko dwóch kadetek i opiekuna ale świadczy o patriotycznym zaandażowanu całego grona nauczycielskiego. Zaszczyt dla nas jest współpracować z Wami
Gratulacje i życzenia dalszych patriotycznych osiągnięć. Ostatnie decyzję MON świadczą o tym że wasze działania są
w Polsce zauważalne.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl