04.09.2018, 09:30 | czytano: 4351

Szczerba, Donatowicz czy Koperski? Zakopane 2030 będzie mieć kandydata na burmistrza

Kampania wyborcza pod Giewontem nabiera tempa. Wczoraj wieczorem kolejny komitet wyborczy zaprezentował swój program. "Zakopane 2030. Nowoczesne miasto szanujące tradycję" - to hasło komitetu stworzonego przez Zbigniewa Szczerbę, Mariusz Koperskiego i Marka Donatowicza.
Jego założyciele opowiedzieli o swoim pomyśle na Zakopane, nie zdradzili jednak najważniejszej informacji - kto z nich będzie kandydował na burmistrza. Tego mamy się dowiedzieć w ciągu dwóch tygodni.
W spotkaniu wzięli udział kandydaci na radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Zakopane 2030. Wśród nich wiele znanych w Zakopanem nazwisk - Jerzy Jędrysiak, Wawrzyniec Bystrzycki, Wojciech Solik, Krzysztof Wiśniowski, czy Anna Zadziorko.

Podczas prezentacji programu - konkretów padło niewiele. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że miasto jest źle zarządzane, nie ma długofalowej wizji rozwoju a władze nie potrafią poradzić sobie z problemami komunikacyjnymi. Liderzy komitetu zapowiedzieli, że w przypadku wygranej będą się wspierać rozwój sportu, między innymi poprzez halę widowisko sportową, czy stadion sportowy oraz w trybie pilnym uporządkują wygląd miasta usuwając z niego reklamy.

red/
zobacz także
komentarze
kogitator04.09.2018, 23:30
Czy ich kandydat na burmistrza wygospodaruje środki na sfinansowanie bezpłatnych badań poziomu metabolitu 25(OH) we krwi przynajmniej dla otyłych dzieci w szkołach podstawowych w Zakopanem? Jak wiadomo, otyłe dzieci (co samo w sobie powinno zapalać wszystkie lampki bezpieczeństwa dla ludzi kierujących miastem) mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminę D3, ale każdy człowiek jest inny i badania 25(OH) trzeba przynajmniej dzieciom sfinansować.
Qmama04.09.2018, 16:56
Ci Panowie w obecnej Radzie (przynajmniej jeden z nich) są w Platformie Obywatelskiej jest taki klub radnych. Czyżby wietrzyli upadek swojej partii i uciekają. W przysłowiu mówi się o szczurach uciekających z tonącego okrętu, czy może wstydzą się swojej przynależności. Ale to dobrze, że ta partia na Podhalu może mieć swój koniec jednak jej członkom trzeba już podziękować i niech zajmą się czymś innym.
gumiok04.09.2018, 14:16
Obojętnie kto będzie rządził w Zakopanem to i tak będzie lepiej niż obecnie.
Qmama04.09.2018, 14:10
Ale Ci już byli, pozostają tylko słowa ostatnio popularnej piosenki "qmama, qmama"
baciok@04.09.2018, 12:39
Obojętnie kto będzie rządził w Zakopanem to nic nie zdziała. Grupy interesu z dużą kasą rozdają karty w tym mieście.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl