14.06.2016, 09:35 | czytano: 1841

Zespół ds. niepełnosprawności potrzebuje pieniędzy

Pieniądze, jakie przeznacza wojewoda małopolski na utrzymanie Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Nowym Targu nie wystarczą na utrzymanie jednostki. Dlatego władze powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego spotkały się, aby dogadać się ws. dalszego finansowania zespołu obsługującego dwa powiaty.
- Prowadzenie Zespołu zostało nam zlecone przez wojewodę. Roczne jego utrzymanie kosztuje łącznie 366 tys. złotych z czego dotacja wojewody wynosi 250 tys. Resztę środków musimy wygospodarować wspólnie z powiatem tatrzańskim – mówi Bogusław Waksmundzki, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego.
W ostatnim czasie odbyło się spotkanie władz obu powiatów. Głównym problemem jest wysokość jednostkowej stawki za wydawanie orzeczenia o niepełnosprawności i wydawanie kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Rocznie powiat tatrzański dopłaca ok. 20 tysięcy złotych do utrzymania zespołu. Resztę pieniędzy kosztów pokrywa powiat nowotarski.

- Zdecydowaliśmy się podpisać aneks do podpisanej wcześniej umowy. Określi on dokładnie formę rozliczeń pomiędzy nami, a powiatem tatrzańskim. Z obu stron jest potrzeba, aby zespół dalej funkcjonował na naszym terenie, ponieważ jest takie zapotrzebowanie wśród mieszkańców – mówi Waksmundzki.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
com14.06.2016, 10:58
Szkoda, że nie udostępniają danych ile to dziennie pieniędzy się wydaje na to "orzekanie".. podejrzewam, że można by się było mocno zdziwić stawką.. skoro koszty są aż tak duże.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl