18.11.2016, 20:21 | czytano: 4990

Kibice Huraganu odpowiadają na zarzuty zniszczenia szatni w Krempachach

krempachy.espisz.pl
Huragan Waksmund Fans wydali oświadczenie, w którym odnoszą się do wydarzeń sprzed ponad tygodnia, kiedy to w Krempachach, po meczu gospodarzy z drużyną z Waksmundu, na ścianie szatani piłkarskiej i miejscowego amfiteatru pojawiły się chuligańskie napisy.
Sprawą zajęła się policja, a przedstawiciele Krempach zaproponowali, by usunąć chuligańskie i nacjonalistyczne napisy na koszt klubu Huragan Waksmund. Do tych słów i artykułu w tej sprawie, który pojawił się na miejscowym portalu, a pisaliśmy tez o tym na Podhale24.pl, odnieśli się teraz kibice drużyny z Wakmsundu.
"Chcielibyśmy się odnieść do pewnego artykułu, który pojawił się na stronie internetowej miejscowości Krempach. Grupa decyzyjna Huragan Waksmund Fans, stanowczo zaprzecza jakoby osoby z naszej grupy uczestniczyły w dewastacji szatni klubu LKS Spisz Krempachy oraz pobliskiego amfiteatru w Krempachach.

Oświadczamy również, iż jest to próba oczernienia nas, jako kibiców. Bezpodstawne oskarżenia padają w naszą stronę poprzez podpisy typu "Huragan". Myślę że nikt nie jest na tyle głupi, aby iść i zrobić coś takiego, do tego nawiązując treściami do nazwy naszego klubu. Na stronie Krempach pojawiła się również informacja ze nasz klub zostanie posądzony o koszta. Czy są przypadki aby kiedyś jakieś kluby płaciły za remonty miejsc, gdzie kibice pisali/robili graffiti? Raczej nie. Osoba pisząca artykuł powinna się w pierwszej kolejności dobrze zapoznać z faktami, a później dopiero pisać cokolwiek. Może powinniście poszukać osoby winnej u siebie? Zakładanie fikcyjnych kont na portalu społecznościowym Facebook oraz komentowanie w mało kulturalny sposób naszych zdjęć, nie jest wyjściem. Może również, jest to próba naciągnięcia naszego klubu na remont Waszej szatni, która jest w bardzo opłakanym stanie?

Ponadto, nawiązywanie do czasów II wojny światowej oraz stosunków między Nami, a Krempaszanami, jest w ogóle nie na miejscu. Autor tekstu, ze strony krempachy.espisz.pl, posiada jeden pryzmat postrzegania Nas, jako mieszkańców Waksmundu, samemu będąc pełnym jadu i nienawiści w stosunku do Nas. A mieszanie w tą sprawę naszego Ojca Świętego, Jana Pawła II oraz powoływania się na chrześcijaństwo, nie zamierzamy skomentować.

Huragan Waksmund Fans, jako organizacja kibicowska, od początku swojego istnienia, zawsze cieszyła się szacunkiem kibiców nie tylko na 5-ligowych boiskach ale również w swoim regionie, podczas rozgrywania meczów pucharowych.
Oczekujemy na dalszy rozwój sprawy oraz na jakiekolwiek rozmowy z zarządem klubu LKS Huragan Waksmund oraz LKS Spisz Krempachy".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
waksmundzianka22.11.2016, 16:01
Ci "kibice" z Waksmunda to smiech na sali...Zaprzestałam chodzenia na mecze, bo nie chce mi sie słuchać i patrzyć jak 10 osób z gimnazjum przekrzykuje sie i klnie z piwskiem w "buzi".
A ten cały ich mentor,najstarszy i "najmądrzejszy" nie rozumie, że ludzie mają prace(zaskocze Was-nawet w niedzele! :O) i nie rzucą roboty dla meczu, zawsze miał straszne pretensje jak ktos sie nie pojawiał i dlatego z grupy 40 osób-zostało raptem 10 zdegenerowanych dzieciaków gimnazjum i podstawówki.
Nie pozdrawiam kibiców tego klubu, bo nie maja zielonego pojecia
hwf22.11.2016, 00:24
do "stadionowy klimat umiera" :)

kolejny pseudo kibic z Krempach ;) wyście tam widzieli kibiców jak świnia niebo ;)
Trochę więcej historii19.11.2016, 19:37
Do Jacka
I nie każdy wie że jak w 1938 Niemcy okrawały ówczesną Czechosłowację
to Polacy wykorzystali okazję by sobie okroić sąsiadów z Śląska Cieszyńskiego, Jaworiny (Łysej Polany), Leśnicy, i jeszcze paru miejscach.
To tak jak Kalim
Jak Kali "bierze" to dobrze ale jak Kalemu "biorą" to już źle.
stadionowy klimat umiera19.11.2016, 13:37
huragan waksmund fans, jako organizacja kibicowska..hahahahaha;DDD ta bande malolatow ( w tym polowa z gimnazjum) z browarem w reku, na niedokonczonych trybunach nazywacie organizacja kibicowska???;DDDD padłem;D odpala ze 3 race, na ktore sie miesiac skladali i to ich czyni organizacja kibicowska??;DDD
jacek19.11.2016, 10:58
Nie kazdy wie ze 1 wrzesnia 1939 Podhale zaatakowaly wojska Słowackie pod Hitlerowskim dowodztwem dlatego Ogień nienawidził Słowakow i robil wypady na te ziemie -Krempachy Nowa Biala i inne powinny o tym wiedziec zanim zabiorą głos.
KOWBOJ Z KOSMOSU19.11.2016, 10:50
Ja bym tu widział RUTKOWSKIEGO w akcji albo jasnowidza....
zwz19.11.2016, 10:11
Kibic amator - twój komentarz to próba ośmieszenia siebie samego?
Nikt nie wymaga by w środowisku fanów klubu znajdowali się sami wykształceni magistrowie.
Fakt jest taki, że Panowie i Panie z fanklubu wystosowali pismo, na przeciw temu, które autor z portalu spisz raczył z tak bezczelnymi błędami i rażącą populisty-ką opisać, że nie powstydził by się tego żaden redaktor zGW.
Proponuję poszukać wśród ziomków działających z pewną ekipą z NT, fanami "robienia" bałaganu!
olek19.11.2016, 09:00
Gdzie jest nawiązanie do II wojny światowej ,bo nie widzę .
Bryś19.11.2016, 08:57
Na wstępie " sprawą zajęła się Policja " ha, ha, ................. i to jak sprawnie. Po dwóch dniach od zgłoszenia przysłała umorzenie.
Rabczak19.11.2016, 08:46
Wieerchy rabkaa
Gumiś19.11.2016, 01:08
Jestem ciekaw czy zarząd Podhala albo Lechii płci za grafiti na blokach...ogar
Kibic Amator18.11.2016, 23:29
Co za amator pisał to oświadczenie, stękanie i nic więcej.
miastowy18.11.2016, 22:32
zawsze i wszedzie spis .... bedzie
ekspert18.11.2016, 20:55
W całej ekstraklasie za dewastacje sektora drużyny gości płaci Stowarzyszenie Kibiców tej drużyny lub gdy takiego nie ma i klub jest organizatorem wyjazdu kibiców to on ponosi koszty wszelkich napraw zniszczonych przedmiotów dokonanych przez swoich fanów.
Mała co się Wilka bała18.11.2016, 20:35
Ja już sie bałam że ich nie znajdą ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl