22.03.2017, 16:40 | czytano: 12138

Posypały się mandaty za nielegalne parkowanie pod urzędem (zdjęcia)

Fot. Czytelnik P24
NOWY TARG. Dziesięciu kierowców zostało ukaranych mandatami za parkowanie na ścieżce rowerowej przy ulicy Bulwarowej i na odcinku pod Urzędem Gminy w Nowym Targu, na którym obowiązuje zakaz zatrzymywania się.
Mandaty wystawiła policja, która otrzymała telefoniczne zgłoszenie o samochodach parkujących w niedozwolonych miejscach. - Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce pojechał patrol, który ukarał mandatami dziesięciu kierowców - potwierdza asp. szt. Jacek Bobak z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Ulica Bulwarowa znana jest z problemów ze znalezieniem na niej miejsca do zaparkowania. Kierowcy od dawna się na to skarżą. Tymczasem niewielu decyduje się, przy okazji wizyty w Urzędzie Gminy Nowy Targ, na skorzystanie z pobliskiego, ale płatnego parkingu za mostem, przy straży.

Zdjęcia samochodów z mandatami za szybą otrzymaliśmy od naszego Czytelnika. Dziękujemy.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Czytelnik31.03.2017, 11:08
Czy ktoś się zastanowił po co w tym miejscu ścieżka rowerowa
Ja28.03.2017, 11:11
Do Kierowca Bombowca i KWK- widać, jacy z was kierowcy, skoro znaków nie znacie- naprzeciwko Straży Pożarnej zakaz zatrzymywania nie dotyczy chodnika, buraki jedne. Na chodniku normalnie można zostawiać samochód i nieważne, czy robi to Kalata, jego pracownicy, czy ktokolwiek inny. Sama często tam parkuję. Wystarczy popatrzyć na znaki.Nie ośmieszajcie się.
Aaaaa26.03.2017, 14:19
Wystarczy obniżyć stawki za parkingi. W Zakopanem płacę za godzinę 1 zł, czasem nawet za półtorej godz mi tak policzą, a w NT????
3zł za 10 min. To już jest przegięcie. Człowiek do banku tylko podejdzie albo na pocztę i płaci takie pieniądze.
Nie dziwię się, że kierowcy stają na zakazach. Płacić takie pieniądze za parę minut???? To szczyt wszystkiego.....
A poza tym - tyle jest wielce parkingów w NT a nigdy nie ma gdzie stanąć bo zawsze wszystko jest zajęte.....
Kierowca bombowca26.03.2017, 08:27
Ktoś poniżej wspomniał o samochodach parkujących na Kościuszki na przeciwko straży pożarnej. Czasem zdarza mi się wyjeżdżać z ul Nadwodniej i zazwyczaj parkujące z lewej strony (na Kościuszki) "elki" z napisem Kalata, zasłaniają widok na jezdnię od Rynku. Wyjeżdżam pomału "na ślepo" i czekam czy jakieś autko pędzace od Rynku mnie walnie, czy mi się uda wyjechać. Nie rozumiem jak instruktor nauki jazdy może parkować na zakazie - bo jest tam przecież zakaz - w tak newralgicznym miejscu?
robcio24.03.2017, 22:16
bulwarowa, śmiech i kpina, dlaczego nie pilnują rynku, cukra, staje jak chce i kiedy chce, kpi sobie z mieszkańców i policji, a może jest w tym jakiś interes???????????
waks.a24.03.2017, 15:35
A od kiedy Policja może wkładać mandat za wycieraczkę? Panowi mają mandat wręczyć za pokwitowaniem i tylko taki jest ważny te papierki za wycieraczką są nic nie warte.
młoda23.03.2017, 18:52
Do pio skoro ludzi stać na samochody to nie mają 2-3złotych na parking i podejść 100-200metrów -co nie jest żadnym wielkim wysiłkiem i zajmuje dużo mniej czasu niż stanie w korku -kiedy ktoś inny spieszy się do pracy czy może odwozi bliską osobę do lekarza itp. i ma niewiele czasu bo np zwolnił się na krótko z pracy .Poza tym mamy komunikację podmiejską -puste autobusy jeżdzą po N.T. i bilety kosztują niewiele .Do itd. i bardzo zły -Ci ludzie mogą sobie postawić nawet 20 aut i nic Wam do tego.Zajmijcie się nareszcie swoimi sprawami i znajdźcie pożyteczne zajęcie albo hobby.Prawdę powiedziawszy to marny los ludzi w tym mieście,którzy tak o wszystko mają ale ,gdyby pozabierać wszystkie grunty i działki czy budynki ,które nalężą do naszych z N.T. a wcale nie do miasta i nikt nigdy nie dostał za nie ani grosza i nie miał nic do powiedzenia. .Byłby szok.Ciekawe jakby to było ,dobrze komuś rządzić jak nie jest u siebie.
Zbój (nik)23.03.2017, 18:52
...do ONA ten NACZELNIK....ma się świetnie zapewniam.....znam go osobiście ...jest i zostanie prawdziwym oficerem do końca życia....a dziady niech dalej piszą anonimy niemające nic wspólnego z prawdą....a komendanci niech dalej bawią się czyimś życiem i radością ..tak Panie Leśniak...pozdrawiamy od tatrzanskich zbójników
SM23.03.2017, 17:14
Znak,zakaz zatrzymania i postoju dotyczy również chodnika w kodeksie od paru lat.(Szaflarska od Bolesława Wst. do Ogrodowej,prawa strona no i Konfederacji Tatrzańskiej na przeciw budynku policji,nie wspomnę o Orkana od Harcerskiej do Waksmundzkiej nawet obecnie miłościwie panujący nam burmistrz kiedyś tam w korku stał jak TIR nie wydolił dzięki parkującym tam autkom na skrzyżowaniu).
cagivan23.03.2017, 15:47
ile raz pod prąd jadą po ścieżce Rowerowej ! wiekszY % to sami z Gminy ! temu nic nikt nie moze zrobic :(
ONA23.03.2017, 12:37
.....co w dniu dzisiejszym znowu parkują samochody na zakazach w mieście ...i pytam się gdzie ta policja...jak podwładni nie mają czasu reagować to panie komendancie wysłać naczelników w patrol pieszy niech wezmą bloczek i zechcą pokazać jak się pracuje !!! .... był taki jeden NACZELNIK co tego pilnował ale stał się niewygodny i co i nic ....teraz się pewno śmieje z waszych poczynań jadąc na koniu!!!!
lb23.03.2017, 12:29
"Ja nie wiem, też jeżdżę samochodem, tak samo jak pan. I nigdy mi nic nie ukradli! I zdanżam na czas, proszę pana!"
Lakiluk23.03.2017, 10:01
A ja jeżdżę rowerem i wszędzie stanę haha pieniądze i zdrowie same korzyści ale fakt w mieście nie ma gdzie stanąć i tu jest masakra pod tym względem.
Ja parkuję zgodnie z przepisami i nie narzekam23.03.2017, 09:35
Naliczyłem około 20 parkingów w centrum NTargu. Stać na auto, to płać za parking, albo przyjedź na rowerze. Zakaz to zakaz i nie ma tolerancji dla łamania prawa - osobiście, kiedy zobaczę źle zaparkowany samochód zadzwonię natychmiast na policję.
@ rowerzysta23.03.2017, 09:27
Za nagrywanie kogokolwiek powinno się walić w ryło. To ze świat oszalał nie znaczy że wszyscy będziemy się na to godzić.
??????????????23.03.2017, 08:58
do droga
kolego koleżanko mandat się mu należy 100%
szanuj zieleń boś nie jeleń
z drugiej strony potargać i wywalić do kosza zawsze można powiedzieć ze nic nie było ja nic nie podpisywałem .
kwk23.03.2017, 08:27
Bardzo dobrze tam jest tragedia, gdy przechodzę pieszo to się po prostu boję, że pędzący m.in. po ścieżce rowerowej samochód mnie potrąci. Tam trzeba mieć oczy w koło głowy. Jeszcze o jednym miejscu zapomniano w komentarzach. Naprzeciwko Straży Pożarnej na Kościuszki non stop na chodniku dla pieszych stoją samochody Kalaty, czy z tym nie można nic zrobić, następny nietykalny. Mógł zamiast pomieszczeń dla banku zrobić sobie wjazd na podwórko i tam trzymać samochody, a nie na chodniku. Jak wjeżdżają tymi samochodami na chodnik to ludzie muszą uciekać bo przecież panisko jedzie.
realista23.03.2017, 07:55
...tak policja nowotarska ma w d.. ...pojazdy parkujące niezgodnie z przepisami...a jeszcze znajomości z tym i owym w rynku i nie tylko....lepiej ŁADOWAĆ mandaty pieszym...i wszystko się zgadza statystyki i wszyscy zadowoleni a staruszkowie po wpłaceniu mandatu zastanawiają się za co przeżyć do następnej emerytury...BRAWO
...22.03.2017, 23:26
Przy urzędzie są parkingi oznaczone dla klientów urzędu. Od ul. Kowaniec jest parking, kolejne miejsca wokół budynku i obok urzędu plac.
pio.22.03.2017, 21:59
Narobić urzędów coraz większych z ekskluzywnym wyposażeniem w celu ścigania coraz większych składek, podatków, opłat itd. Śmiejąc się petentom prosto w twarz odsyłając ich na parkingi płatne. Oto nasz przyjazny kraj.
Mama dziecka niepelnosprawnego22.03.2017, 21:48
A jak samochody parkują na zakazie przy ul.Kościelnej to nikt z tym nie zrobi porządku. Matki,które przyjeżdżają z niepełnosprawnymi dziećmi na rehabilitację muszą nosić dzieci od Hali Lodowej.Parking dla tych dzieci jest ciągle zajęty ale nie przez auta rodziców chorych dzieci. Jest to jedyny ośrodek rehabilitacyjny w centrum miasta i policją nie może z tym zrobić porządku!
ela22.03.2017, 21:46
Do ehh leń z ciebie i tyle a ile masz tych załatwien i co tony papierów do tego urzędu wnosisz ,że musisz podjeżdżać autem pod drzwi ?I jak nie ma być korków w N.T.Wszyscy tak macie cięż.ko to propnuję żeby tam mogło dojechać pogotowie czy straż pożarna i wyobrazcie sobie w jaki sposób tego dokona-czego nikomu nie życzę -wystarczy trochę wyobraźni i mniej egoizmu .Macie widok z góry na ulicę i teraz pomyślcie co wyprawiacie z tym miastem.
majka22.03.2017, 21:36
Tak zrobić zakaz wjazdu bulwar od godziny 9.00-tej do 16.00tej i po problemie .Przecież każdy tam może dojść pieszo z każdego parkingu ,bo ma blisko .Kolejny parking płatny można zrobić po prawej stronie od ronda jadąc od strony Kowańca .
damy Panie policjantki radę22.03.2017, 21:11
Powala.Fred blokuje od lat Rynek. Dla Policji taki znak kółeczko pokreślone,krzyżyk.Można stać? Od lat nietykalny.Można.Codziennie problemy po południu przez ,,,Gazik,,, freda.
nowotarżanin_z_krwi_i_kości22.03.2017, 21:04
wprowadzić strefę i po problemie, niech mieszkańcy tez płaca tak jak ja, dlaczego mają mieć lepiej?
nowotarżanin_z_krwi_i_kości22.03.2017, 21:02
a gdzie strefa i abonamenty dla reszty ulic, przecież to miało załatwić sprawę jeżeli chodzi o parkujących, Burmistrzu czekamy na decyzję, to miało przecież rozwiązać problemy z parkowaniem, jak wszyscy to wszyscy .., bądźmy konsekwentni, a nie ze jedni płaca a inni nie..
droga22.03.2017, 20:52
nissan stoi poza drogą, a znak dotyczy tylko drogi to za co dostał mandat?
majka22.03.2017, 20:50
Do żałosne po pierwsze to nie jest ulica tylko droga dojazdowa dla mieszkańców tamtejszych domów -a żeby było jasne to najbliższy parking jest w parku -skąd jest parę kroków do tego waszego urzędu -który powinien się znajdować w co drugiej wsi i wszyscy zadowoleni .I ile bliżej.
Frycek22.03.2017, 19:46
A popatrzcie na skrzyżowaniu Kilińskiego i al. Tysiąclecia przy Multiagencji, auta parkują na chodniku przejeżdżając przez przejście dla pieszych bo inaczej tam się nie da wjechać. Chociaż jest tam dość szeroko to nieraz ciężko tam się przecisnąć, ale policja od lat nic nie widzi.
rowerzysta22.03.2017, 19:44
do max kolanko.to zwykle donosicielstwo.a policja niech sama szuka bo od tego jest.cala droga wolna i wielki problem a miejsca w hu... i troche.pod eklerkiem tez jest parking to mozna tam auto zostawic podejsc ;)wiecej miejsca potrzeba na rowery jak na samochody.zwezyc drogi zrobic chodniki hehe
ehh22.03.2017, 19:34
a petenci maja gdzie parkować ?? skoro parking i najbliższe wolne miejsca zajmują pracownicy urzędu którzy tez pewno mandat dostali, tak to jest jak sie robi sciezki rowerowe gdzie sie dla mody a nie dla wygody
załosne22.03.2017, 19:29
z normalnej drogi zrobli nikomu nie potrzebna bardzo szeroka ścieżkę rowerowa na sile bo modne wpieprzają te ścieżki gdzie sie da , połowa tych aut należy pewno do mieszkańców którzy nie maja gdzie zaparkować bo zamiast chodnika maja przed domem ścieżkę rowerowa , a hołota sie cieszy bo mandaty dostali wszyscy jak leca 1 pytanie komu przeszkadzały te samochody i jakie utrudnienia powodowały ??

ps. itd i bardzo zły twoj 1 post to bełkot 2 próba również nie udana proponuje czas wrócić do podstawówki i nauczyć sie pisać
Ja22.03.2017, 19:00
Najwyższa pora !!!
Di22.03.2017, 18:27
A na Mickiewicza za Rajskim to co.Nie można przejść chodnikiem bo na całym stoją auta.I tak jest codziennie.A szanowna policja łapie przechodniów z drugiej strony przed biedronką.
itd22.03.2017, 18:27
A na rynku? Są Nie ,,wyrywalni, Od lat. Fred nietykalny.Jezu zwykłemu za wredne parkowanie z sto tysięcy albo więcej do płacenia.Układy na pewno.Kantor,drogie portki,big janosik(łupił bogatych i biednych),,,Tradycja,, w rodzinie została..Pólnocna pierzeja i wschodnia Rynku.Z królowej Jadwigi wjedż do rynku bez stresowo,no chyba że nie zasłania, sorki, posiadacz właściciel rynku i prawa jazdy Żarnecki. Zmiłój się matko.Stoją zardzewiałe sprintery niby po chleb(się pytam jakim prawem).Sie przejadę z kamerką.Wstyd Nowotarska Policja.
Bond22.03.2017, 18:07
A za niemanie świateł jaki mandat? Poza tym mam zepsuty kierunkowskaz bo działa i nie działa, działa nie działa, działa nie działa...
MaxKolanko22.03.2017, 18:03
@Bardzo zły - analfabeto naucz się pisać, bo tego twojego dramatu czytać się nie da!
@rowerzysta - a ja rozumiem i uważam, że to postawa obywatelska informować o łamaniu prawa. Mamy 21 wiek i chcemy żyć w świecie uporządkowanym a nie w Mogadiszu.
Burok22.03.2017, 17:50
To chyba trzeba mieć jakieś chody na Policji żeby pojawil sie od razu patrol z kwitariuszem .
STAŚ22.03.2017, 17:49
Z parkowaniem, jest okropnie, ciężko. Co tu począć, aby sytuacja się zmieniła, na dobre. Bo, przecież coraz gorzej, będzie, samochodów przybywa.
Bardzo zły22.03.2017, 17:42
A na rynku? Kolizyjne się korkuje od paru lat.Pan Fred ,Toyota,jakieś G od Big,Rowery. Ludzie do ,,zwińczaka ,,w kolejkę,, się zapisują się po rower. Koniec z d***. Zaczynam działać.Nie grożę.Zobaczymy od czego są ,,baby,,w od byle czego w Policji.
mieszkaniec ul. Bulwarowej22.03.2017, 17:42
Ul. Bulwarowa jest, o ile mnie pamięć nie myli, jedyną ulicą w Nowym Targu, która nie posiada chodnika dla pieszych, a ścieżka pieszo - rowerowa jest praktycznie codziennie (w dniach i godzinach pracy Urzędu Gminy) blokowana przez interesantów UG. Brawo za akcję mandatową i prosimy o częstsze interwencje Policji na tej ulicy.
rowerzysta22.03.2017, 17:41
widze ze dozylismy czasow ze ludzie jeden na drugiego tylko donosi.niedlugo bedziemy jeszcze sie pewnie nagrywac i filmy na policje zanosic.kapus kapusia kapusiem pogania.traktorem by tam przejechal ale rower sie nie zmiesci a policja sie cieszy bo ma gotowca tylko podjechac a ludzie sami powiedza gdzie i kto.
Jaki urząd, taki parking22.03.2017, 17:27
Rozbudowali urząd, zapomnieli o petentach?
Michał Anioł22.03.2017, 17:18
Prawidlowo karac do skutku moze sie jeden z drugim nauczy porządku a tenn nissan i panda to po 500 powinni dostac za nie szanowanie zieleni! Nie pozdrawiam ukaranych
z lotu ptaka22.03.2017, 17:16
Na zdjęciu nr 6 widać przerost formy nad treścią,a wystarczyłoby zwęzić ścieżkę rowerową o 1-1,5 m , od strony Dunajca zrobić pas do parkowania (albo odwrotnie) i jeszcze środkiem by się TIR zmieścił.
Miś22.03.2017, 17:15
Bardzo dobrze! W okolicy są co najmniej dwa duże parking, ale niektórzy to podjechaliby najchętniej pod biurko! Ładować mandaty na potęgę niech się hultaje uczą co to znaczy prawo.
lysy22.03.2017, 17:15
Jak można było wybudować urząd gminy bez parkingu .
BMW22.03.2017, 17:12
A ten tam jeepem(nissan terrano) co stoi na trawie to za co dostał mandal ? Jeśli nic nie blokuje jak reszta tych baranów knt
Kolejny sukces22.03.2017, 17:01
Ścieżka jest droga jest a chodnika nie ma? Te auta tam stoją codziennie od kilku lat. Wspaniała interwencja. Na czasie i w punkt!
Ja22.03.2017, 17:00
Wg mnie urzedy powinny mieć parkingi dla petentów... Ani pod Urzedem Gminy ani pod Urzedem Pracy nie ma czegos takiego. Komu chce sie isc z tego parkingu kolo strazy?!
grzesiek22.03.2017, 16:58
Gdzie tam maja parkować? W tym mieście jest problem nawet pod szpitalem. Płacimy podatki a jak ktoś zachoruje to nos golą w naszym własnym mieście. Gdzie jak gdzie ale pod szpitalem to już jest draństwo. Pod urząd mamy rowerem jeździć? Zróbcie nam miejsca parkingowe a potem sypcie mandaty. Swoja drogą nie ma się czym chwalić pouczenie też by wystarczyło.
Jo23lata22.03.2017, 16:51
To trzeba dzwonić? policjanci ślepi? nie jeżdżą tam i nie widzą?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl